Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Лутън Таун с 3:0

...

Манчестър Юнайтед реши мача си срещу Лутън за Купата на лигата едва в края

Манчестър Юнайтед завоюва гостуването си на Лутън Таун с 3:0 и се класира за осминафинал в шампионата за Купата на лигата. Резултатът набъбна в края, като при 1:0 за " алените дяволи " дебютиралият за отбора вратар Дийн Хендерсън направи ужасно избавяне, а по-късно Ерик Байи почисти от голлинията.

Оле Гунар Солскяер остави част от титулярите си на скамейката. През първото полувреме срещата беше релативно равностойна, В 44-ата минута Брандън Уилямс беше спънат в наказателното поле и Хуан Мата в отсъствието на Бруно Фернандеш откри от дузпа - 0:1.

След почивката играчите на Юнайтед имаха огромно предимство, само че пропиляваха късмет след късмет. Домакините стигнаха до своята опция, само че Хендерсън сподели класата си.
 Снимка 497311
Източник:

В 79-ата минута Солскяер пусна по едно и също време Бруно Фернандеш, Мейсън Грийнууд и Маркъс Рашфорд. Натискът към вратата на Лутън се ускори и " алените дяволи " вкараха още два гола.

В 88-ата минута след прелестна многоходова композиция Грийнууд изведе Рашфорд самичък против вратаря. Нациналът беше безмилостен за 0:2.

След един пропуск на Рашфорд в добавеното време и Грийнууд вкара своя гол с цел да подсети за предишния сезон - 0:3.

Така Манчестър Юнайтед ще гостува идната седмица на осминафинал против спечелилия от дуела Престън - Брайтън.