Манчестър Юнайтед сломи третодивизионния Чарлтън с 3:0 в четвъртфинален сблъсък

...

Манчестър Юнайтед се разправи с Чарлтън и чака на 1/2 финалите на Карабао Къп

Манчестър Юнайтед пречупи третодивизионния Чарлтън с 3:0 в четвъртфинален конфликт от Карабао Къп. Антони откри резултата за " алените дяволи " със страховит гол в 21-ата минута на мача. Маркъс Рашфорд добави два гола към сметката си в края на срещата и оформи класиката.

Нa Gong.bg ще проследим най-интересните моменти от срещата.

Още във втората минута на мачз Манчестър Юнайтед бе покрай това да означи гол. Алехандро Гарначо свърши страхотна работа по левия фланг и потърси Антони в наказателното поле на Чарлтън. Топката стигна до Диого Далот, който стреля на скорост. Ударът му обаче мина високо над вратата.

Гарначо остана най-активната фигура за " алените дяволи " и през идващите минути, най-малко в нападателен проект. В 8-ата минута младият аржентинец още веднъж проби отляво, финтира защитник на гостите и стреля. Изстрелът му обаче не бе прецизен.

Минутка по-късно аржентиският гений още веднъж получи топката в наказателното поле на Чарлтън и след няколко залъгващи придвижвания изпрати удар, който мина настрана от вратата.

В 16-ата минута пристигна първата по-добра офанзива на гостите, която приключи с центриране на Тейлър-Блекет, което пък бе изчистено в ъглов удар от Хари Магуайър. Корнерът бе ориентиран към далечната греда, където Том Хийтън се намеси нерешително, а мигове по-късно последва удар, който за благополучие на Манчестър Юнайтед бе в ръцете на вратаря.

В 21-ата минута Фред откри Антони, който си бутна топката на левия крайник, намирайки кулоар за изстрел. Бразилецът изпрати страховит фалцов удар, който попадна в далечния ъгъл на вратата. Никакъв късмет за стража на Чарлтън и 1:0 за " алените дяволи ".

Гостите още веднъж пробваха с центриране отляво в 32-ата минута, когато Блекет изпрати топката на далечната греда, където обаче негов съотборник бе изпреварен, а топката изчистена.

Две минути по-късно Фред можеше да удвои преднината на " алените дяволи ", откакто уцели гредата от директен свободен удар. Стражът на Чарлтън нямаше по какъв начин да стигне до топката, която обаче се отби в напречния дирек и излезе.

Алби Морган от състава на гостите също насочи рисков удар след нарушаване наоколо до наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 37-ата минута. Топката обаче мина настрана от вратата и вратарска интервенция не бе нужна.

В края на първото полувреме Рак-Сакий опита остро центриране в наказателното поле на Манчестър Юнайтед. До топката обаче първи стигна стражът на " алените дяволи ", който улови топката и по този начин изпревари свободния Скот Фрейзър.

Втората част на дуела стартира с удар към вратата на Том Хийтън. Скот Фрейзър стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина над вратата.

Манчестър Юнайтед стигна до второ попадение в 49-ата минута. Голът бе дело на Антъни Еланга, който получи пас от Аарън Уан-Бисака. Еланга прати топката в опразнената врата на Чарлтън, само че насладата му продължи единствено момент, откакто бе отсъдена засада.

В 55-ата минута Антони опита да повтори попадението си от 21-ата минута, като още веднъж си бутна топката на комфортния ляв крайник и стреля отвън наказателното поле на Чарлтън. Този път топката мина настрана от вратата.

Две минути по-късно още веднъж Чарлтън нападна добре отляво след неточност на Мактоминей. Блекет центрира на далечната греда, където се бе присъединил Майлс Лийбърн. Футболистът на гостите опита да добави топката във вратата на " алените дяволи ", само че вместо това извърши нарушаване против Лисандро Мартинес.

В 65-ата минута единствено страхотното избавяне на Мейнард-Брюър резервира резултата 1:0. Стражът на Чарлтън отхвърли Манчестър Юнайтед след страхотна контраофанзива на домакините. Головото състояние се откри пред Гарначо, който го отигра чудесно с няколко финта и стреля.

Чарлтън несъмнено усъвършенства играта си през втората част, а главното оръжие на третодивизионния отбор бяха центриранията.

В 78-ата минута Скот Фрейзър насочи прецизен изстрел към вратата на Хийтън от директен свободен удар. Топката мина сред дупка в стената, само че не затрудни стража на Манчестър Юнайтед, който улови топката удобно.

Алехандро Гарначо сподели впечатляваща скорост и техника при самостоятелен пробив в 81-ата минута на мача. Аржентинецът нахлу в наказателното поле отляво и потърси подаване. След рикошет топката стигна до Кристиан Ериксен, чийто последвал удар обаче бе блокиран от бранител на гостите.

Стражът на Чарлтън обаче трябваше да се намесва две минути по-късно когато Кристиан Ериксен не бе спрян, а изстрелът му по земя мина през няколко играча. Вратарят на гостите въпреки всичко видя топката и съумя да реагира на време, избивайки изстрела.

В последната минута на постоянното време Маркъс Рашфорд получи подаване в наказателното поле на Чарлтън. Нападателят влезе като запаса, само че чудесно се възползва от първия си късмет на терена. Той резервира самообладание и прати топката около стража на Чарлтън.

Две минути по-късно Рашфорд получи магичен пас от Каземиро, който прати топката над бранител на гостите. Нападателят на " алените дяволи " си пое топката чудесно и стигна до пеналтерията и отлична опция за гол. Той още веднъж не сгреши и прати топката във вратата на Чарлтън, оформяйки класическия резултат 3:0.

LIVE / МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЧАРЛТЪН 3:0

1:0 Антони 21'

2:0 Маркъс Рашфорд 90'

3:0 Маркъс Рашфорд 90+3'

Съставите на двата тима:

Манчестър Юнайтед: Том Хийтън, Хари Магуайър, Лисандро Мартинес, Скот Мактоминей, Фред, Диого Далот, Коби Майну, Маласия, Антони, Еланга, Гарначо