Манчестър Юнайтед се класира за 1/8-финалите на турнира Карабао Къп,

...

Юнайтед нокаутира Астън Вила

Манчестър Юнайтед се класира за 1/8-финалите на шампионата Карабао Къп, откакто надви над Астън Вила с резултат 4:2 след същински голов трилър от третия кръг на шампионата. Домакините на два пъти изостваха в резултата, само че демонстрираха страховит темперамент, с цел да стигнат до крайния триумф в срещата.

И шестте гола паднаха през второто полувреме. Всичко започва с Оли Уоткинс, който откри в 48-ата, само че единствено минута по-късно Антони Марсиал изравни. Диого Далот си означи автогол в 61-ата и даде нов ванас на гостите, а Маркъс Рашфорд още веднъж изравни в 67-ата минута. Бруно Фернандеш донесе цялостния поврат в 78-ата, а Скот МакТоминей оформи крайния резултат в добавеното време на мача.

Като цяло " алените дяволи " можеха да отбележат и още попадения, защото сътвориха много обстановки пред вратата на " виланите ", а малко преди гола си МакТоминей удари и греда. По този метод Ман Юнайтед взе реванш от този противник, откакто през уикенда позволи проваляне с 1:3 в гостуването си на " Вила Парк " в мач от Висшата лига.

Звездата на „ алените дяволи “ - Кристиано Роналдо, не взе присъединяване в срещата, откакто не попадна в групата. Мениджърът Ерик загар Хаг бе направил много промени в своя състав. Дебют за отбора направи аварийният вратар Мартин Дубравка, а Дони ван де Беек също започва от първата минута. На терена от началото беше и капитанът Хари Магуайър.

Наставникът на бирмингамци – Унай Емери, също бе подхванал редица промени, а като титуляр започва някогашният състезател на Ман Юнайтед – Ашли Йънг.
Източник: lupa.bg