Манчестър Юнайтед продължава с безгрешното си представяне в група Н

...

Ман Юнайтед продължава да гази в Шампионската лига, разпиля РБ Лайпциг

Манчестър Юнайтед продължава с безгрешното си показване в група Н на Шампионската лига. Снощи британският гранд взе семейството си на коравите германци от Република България Лайпциг с разгромното 5:0. По този метод " алените дяволи " са на върха с цялостен точков актив. Три гола за триумфа наниза Маркъс Рашфорд, а по един път се разписаха Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал от дузпа.
Снимка: БГНЕС  Ман Юнайтед продължава да гази в Шампионската лига, разпиля Република България Лайпциг (ВИДЕО)
Началото на " Олд Трафорд " предложи забавен футбол, а събитието, което заслужава отбелязване беше попадението на Мейсън Грийнууд в 21-ата. Пол Погба " почете " съвършения старт на младока, който се вклини сред двамата централни бранители на Лайпциг. Останал самичък против Гулаши, той матира унгареца с акуратен шут в далечния му ъгъл.

Радостта на домакините краткотрайно бе отсрочена, защото голът се гледаше от ВАР. Повторенията демонстрираха, че засада няма и резултатът може публично да бъде изменен.

Определено Република България беше по-активният тим до края на полувремето. Въпреки няколко доста рискови акции към вратата на Юнайтед, попадение по този начин и не падна. За това главен принос има както стабилната през днешния ден защита на " алените дяволи ", по този начин и Давид Де Хеа, намесил се чудесно при отдалечен изстрел на Нкунку.

Гостите от Германия съжаляваха за още един собствен пропуск в 65-ата. Дайот Упамекано, който е трансферна цел на британския гранд, скочи най-високо при центриране и насочи с глава. Топката летеше застрашително към мрежата на Де Хеа, само че испанецът направи едно от марковите си спасявания.
Лайпциг се изнесе прекомерно напред в търсене на изравняването и това се оказа съдбовно за момчетата на Юлиан Нагелсман. В 75-ата минута точно от такава пробойна се възползваха техните противници, които с един разсичащ пас изведоха Рашфорд самичък против вратаря. Звездата на британския исполин не трепна и повиши до 2:0. Нужно е да отбележим, че и това събитие бе преразгледано от ВАР.

Две минути по-късно конспирация на " Олд Трафорд " към този момент нямаше. Рашфорд наказа пагубна неточност на съперниковата защита и без особени компликации повиши до 3:0.
В 87-ата минута не се мина и без обичайна дузпа за домакините. Марсел Забицер не реши намесата си в своето поле и фаулира Марсиал. Потърпевшият, а не Бруно Фернандеш, застана зад бялата точка и осъществя.

До края остана време и за Маркъс Рашфорд, който съумя да оформи и своя хеттрик за крайното 5:0.

В идващия кръг " алените дяволи " гостуват на Башакшехир. Лайпциг приема на собствен терен ПСЖ.

Източник: fakti.bg