Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата лига. Червените

...

Без изненади на Олд Трафорд - Юнайтед с класика срещу закъсалите грънчари

Манчестър Юнайтед реализира втора поредна победа във Висшата лига. " Червените дяволи " оправдаха упованията и завоюваха семейството си на Стоук Сити с 3:0. Селекцията на Жозе Моуриньо подпечата своя успех още до почивката, когато точни за гранда бяха Луис Антонио Валенсия и Антони Марсиал. През втората част в прегръдките на своите сътрудници попадна и много подложеният на критика белгийски нападател Ромелу Лукаку.

Ако не друго, " гръначарите ", които от през днешния ден са и с нов управител - Пол Ламбърд, можеха да си тръгнат от " Олд Трафорд " с почетен гол, но страховит мач довечера имаше Давид Де Хеа. Испанският пазач отчая гостите, откакто отрази няколко доста рискови удара на Шакири и Маме Диуф.

Ливърпул победи Манчестър Сити с 4:3
Ливърпул сподели по какъв начин се прави, " мърсисайдци " съкрушиха непобедения Сити в голово шоу

Двата отбора си вкараха 7 попадения

С успеха си Юнайтед към този момент еднолично е на второто място в Премиър лийг, имайки преднина от три точки пред Ливърпул и Челси. Стоук Сити пък остава в зоната на изпадащите с 20 пункта.

Снимка 334282
Източник:

Юнайтед започва срещата пределно окуражен и голът във вратата на " грънчарите " не закъсня. Завърналият се след контузия капитан - Антонио Валенсия проби по крилото, след което внезапно смени посоката и от пеналта прати прословут шут в далечния ъгъл на Бътланд. Стражът нямаше късмет да се намеси и по този начин насладата на " Олд Трафорд " бе отприщена.

Инкасираният гол докара до напредък в играта на гостите, които в 11-ата минута можеха да стигнат до изравняването. Джердан Шакири опита да повтори собствен гол от Евро 2016, само че този път страничната му ножица не преодоля добре квалифицирания в тази обстановка - Де Хеа.

Челси и Лестър не си означиха гол на
Неубедителното показване на първенците продължава

Челси не съумя да победи Лестър - 0:0 на " Стамфорд Бридж "

Дори и испанският пазач щеше да бъде подложен на колене, в случай че мерникът на Стивън Аерлънд бе по-точен в 21-ата минута. Прекрасно проведена офанзива на Сити приключи с удар на последния от няколко метра. За негов смут обаче, коженото кълбо излезе разочароващо в навън.

Снимка 334283
Източник:

И тъкмо, когато селекцията на Стоук Сити си повярва, че може да изравни, надалеч по-опитният им противник ги наказа с втори гол в 38-ата минута. И още веднъж всичко стартира от Антонио Валенсия. Еквадорецът открадна една топка в половината на гостите, след което продължи за Лукаку. Белгиецът още веднъж загатна за положителни качества като крило, след което продължи за намиращия се покрай него Погба. Френският национал подсети за страхотния си взор върху играта, пускайки за непокрития на дъгата Марсиал. Футболистът с №11 насочи безмилостен шут, който откри горния ляв ъгъл на Бътланд.

И макар, че " алените дяволи " водеха с цели два гола. По-чистите положения в края на частта несъмнено бяха за " грънчарите ". В 45-ата минута Курт Зума се бе позиционирал чудесно в полето на Юнайтед, само че ударът му с глава мина на милиметри от дясната греда. Още в идната офанзива, късмет за гол се откри и пред Джердан Шакири, само че от фронтална позиция и той не можа да матира неповторимия Де Хеа.

Антони Марсиал бе покрай второто си попадение в мача тъкмо след час игра. Французинът се озова малко пред точката на дузпата, само че ударът му по земя бе избавен от Джак Бътланд.

Снимка 334284
Източник:

Следващите по-интересни мигове от дуела бяха отдадени на Хуан Мата. Халфът първо стреля около лявата греда на Стоук, а малко по-късно стигна и до гол, който обаче вярно бе анулиран заради засада.

Манчестър Юнайтед въпреки всичко стигна до трети гол, който се оказа и последният в този конфликт. Ромелу Лукаку също се вмести измежду голмайсторите, откакто в 72-ата минута пое топката с тил към вратата. Последва елегантно завъртане на белгийския национал, който с лекост стопира стремежа на Мартинс Инди и Вимер. Миг по-късно последва и плътният му шут от няколко метра, който нямаше по какъв начин да бъде отразен от Бътланд.

Загуба номер 6 за Арсенал, столичани без триумф през 2018 година

" Артилеристите " позволиха цялостен поврат против Борнемут

До края Стоук Сити можеше да означи най-малко почетен гол, само че и напъните на резервата Маме Диуф бяха охладени от непробиваемия през днешния ден Давид Де Хеа.

В идващия кръг на Юнайтед следва мъчно посещение на сензацията Бърнли, до момента в който Стоук ще се опита да поеме глътка пресен въздух против Хъдърсфийлд.