Манчестър Юнайтед постигна изключително драматична победа с 2:1 в трудно

...

Помогна ли Роналдо на Де Хеа да спаси дузпата в края на срещата с Уест Хям?

Манчестър Юнайтед реализира извънредно трагична победа с 2:1 в мъчно посещение на Уест Хям в дуел от петия кръг на Висшата лига. Голямата звезда на " алените дяволи " Кристиано Роналдо още веднъж бе в центъра на събитията.

Португалецът изравни резултата през първата част, вкарвайки четвъртия си гол в три мача, откогато се завърна на „ Олд Трафорд “. През второто полувреме Роналдо на три пъти претендираше за дузпа, като най-малко в една от обстановките имаше напълно действителни учредения такава да бъде отсъдена. В добавеното време обаче дузпа получи Уест Хям. Давид Де Хеа избави 11-метровия углавен удар, изпълнен от Марк Нобъл.

Това бе първа избавена дузпа за испанеца от април 2016 година. След мача в обществените мрежи се появи фотография, на която се вижда по какъв начин Кристиано, който е клекнал с лица към Де Хеа, показва с ръка ъгъла, в който счита, че дузпата ще бъде изпълнена. В последна сметка Нобъл стреля точно там, а Де Хеа мазета, носейки трите точки на " алените дяволи ".

Ronaldo signaled De Gea where Noble will hit his penalty before he even took it.
Източник: fakti.bg