Манчестър Юнайтед и РБ Лайпциг играят при резултат 1:0 в

...

НА ЖИВО: Ман Юнайтед - РБ Лайпциг 1:0

Манчестър Юнайтед и Република България Лайпциг играят при резултат 1:0 в мач от втория кръг на Група Н в Шампионската лига. Двубоят на „ Олд Трафорд “ ще започва в 22:00 часа и ще бъде проследен онлайн от Gong.bg .

Гостите стартираха по-агресивно срещата и пробваха нахлуване към вратата на Давид Де Хеа, само че Люк Шоу бе на вярното място и мазета топката.

"Червените дяволи " дадоха отговор в 5-ата минута, когато се получи безредие в наказателното поле. Най-съобразителен бе Фред, който стреля, получи се рикошет, след което Петер Гулачи мазета в ъглов удар.

Пет по-късно Аарън Уан-Бисака се възползва от подарък на Дайо Упамекано. Бранителят продължи към Антони Марсиал, само че пасът на французина в наказателното поле не откри получатела и отбраната пред Петер Гулачи се оправи и почисти топката.

В идващите минути немският отбор упражни преса, само че това не водеше до резултат, откакто домакините умерено разиграваха в личната си половина и с дълги подавания се опитваха да употребяват скоростта на Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал.

След високите обороти в началните минути, последователно темпото на игра се успокои и двата отбора започнаха да градят постепенни офанзиви.

В 21-ата минута "червените дяволи " осъществиха попадение във вратата на Петер Гулачи. Пол Погба изведе Мейсън Грийнууд зад тила на отбраната. Младокът овладя в наказателното поле и осъществя в долния ляв ъгъл.

МАН ЮНАЙТЕД - Република България ЛАЙПЦИГ 1:0

1:0 М. Грийнууд 21'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МАН ЮНАЙТЕД: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър, Люк Шоу, Неманя Матич, Фред, Пол Погба, Дони ван де Беек, Мейсън Грийнууд, Антони Марсиал

Треньор: Оле Гунар Солскяер