Манчестър Юнайтед направи нужното, за да започне с победа в

...

Трудно, но сладко Юнайтед стартира с успех в Лига Европа

Манчестър Юнайтед направи нужното, с цел да стартира с победа в груповата фаза на Лига Европа, откакто надви с минималното 1:0 при семейството си на Астана. Единственият гол, който „ Олд Трафорд” видя пристигна в 73-ата минута, когато младият стрелец на домакините – Мейсън Грийнууд, матира стража на казахстанците и с прекрасен удар донесе успеха за своите.

Все отново казахстанският отбор затрудни оптимално именития си конкурент, защитавайки се надълбоко, а „ алените дяволи” мъчно успяваха да пробият дълбокия блок на „ жълтите” в Англия.

Срещата на „ Олд Трафорд” стартира стихийно за домакините, които след 180 секунди нацелиха гредата след топовен удар на Фред. Десет минути по-късно пък Маркъс Рашфорд затрудни оптимално стража на Астана, а малко по-късно след композиция с Грийнууд можеше да падне първия гол, само че още веднъж не стана това.

В 21-ата Рашфорд бе изведен от Маркос Рохо против вратаря, само че Ерик някак парира изстрела.

До края на полувремето обаче феновете в северозападна Англия не видяха нищо забавно и двата тима се прибраха при нулево тъждество.

Второто полувреме стартира вихрено за Манчестър, който на дваж можеше да открие резултата в 53-ата и 55-ата, само че пропуски направиха Грийнууд и Рашфорд. В 59-ата минута пък Ерик отхвърли Фред, който стреля мощно, само че стражът се намеси добре.

В 61-ата минута гостите стигнаха до първото си състояние, откакто Томасов центрира към Ротариу, който бе притиснат от Диого Далот и ударът не бе рисков. В 73-ата минута пък Юнайтед в последна сметка пречупи съпротивата на гостите, а реализаторът бе Мейсън Грийнууд, който залъга прелестно защитник на Астана вляво на наказателното поле и стреля мощно по диагонала, пращайки топката сред краката на Ерик – 1:0. Така той стана първият състезател, роден след 2000-а година за Ман Юнайтед, който бележи гол в формален мач.

В идващия мач Юнайтед ще пътува до Холандия за посещение на АЗ Алкмаар, до момента в който Астана ще одобри Партизан.