Манчестър Юнайтед надви с минималното 1:0 Копенхаген и си осигури

...

Ман. Юнайтед издрапа до полуфинал в Лига Европа

Манчестър Юнайтед надделя с минималното 1:0 Копенхаген и си обезпечи място на полуфиналната фаза на Лига Европа. „ Червените дяволи “ трябваше да се потрудят, с цел да завоюват мача, като победното попадение пристигна чак в 5-та минута на продълженията след дузпа на Бруно Фернандеш. Мачът почна по-добре за датчаните. В 13-та минута хората на Столе Солбакен можеха да поведат в резултата, откакто безредие в наказателното поле на „ алените дяволи “ докара до изстрел на Мохамед Дарами, само че Ерик Баи бе взел вярна позиция и блокира ударът на своя конкурент. Само пет минути по-късно Копенхаген още веднъж се размина с това да означи. Този път капитанът на англичаните Хари Магуайър избави своя отбор от това да допусне гол, откакто още веднъж бе блокиран изстрел на Дарами. В 21-та минута пристигна първата по-добра опция за Юнайтед, откакто Бруно Фернандеш нацели гредата в резултат на удар с глава. До края на полувремето играчите на Оле Гунар Солскяер се разиграха и в 44-та минута Антони Марсиал можеше да означи първия гол в срещата, само че французинът се размина с подаването на Аарон Уан-Бисака. Секунди по-късно младата сензация на отбора от Манчестър Мейсън Грийнуд изведе своя отбор напред в резултата, само че след намесата на ВАР попадението бе анулирано поради засада. След почивката Юнайтед бе по-активният тим на терена. В 55-та минута Маркъс Рашфорд мислеше, че е дал преднина на своите, отбелязвайки след рикошет в гредата, последвал от удара на Грийнуд. Поредна интервенция на ВАР обаче сподели, че британският национал е бил в състояние на засада. В 63-та минута Фернандеш стреля рисково по посока вратата на Карл-Йохан Йонсон, само че топката срещна гредата. В добавеното време на постоянните 90 минути точно Марсиал можеше да реши всичко, откакто сподели превъзходен дрибъл в наказателното поле на Копенхаген, само че в последния вероятен миг Виктор Нелсън съумя да спре пробива на голмайстора на манчестърци. По този метод се стигна до продължения в мача. Юнайтед въпреки всичко стигна до гол, като в 95-та минута Марсиал завоюва дузпа, която бе осъществена от Фернандеш за 1:0. За място на финала Манчестър ще играе с спечелилия от мача Севиля - Уулвърхемтън.
Източник: standartnews.com