Манчестър Юнайтед надви Лестър на старта на сезона във Висшата

...

Манчестър Юнайтед надви Лестър на старта на сезона във Висшата лига

Манчестър Юнайтед надделя Лестър на старта на сезона във Висшата лига
Отборът на Манчестър Юнайтед стартира по сполучлив метод сезона във Висшата лига, откакто победи Лестър Сити с 2:1 вкъщи в първия мач от откриващия кръг на шампионата.

На „ Олд Трафорд “ титуляр за „ алените дяволи “ бе френският национал Пол Погба, макар че халфът имаше единствено няколко дни за подготовка след завръщането си от отмора. От първата минута за домакините започнаха и новото попълнение Фред, както и завърналият се след наем в Испания Андреас Перейра. Двубоят стартира чудесно за отбора на Жозе Моуриньо, откакто още в третата минута играчите на Юнайтед получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на футболист на гостите. Погба, който беше с капитанската лента в тази среща, осъществя наказателния удар и даде преднина на домакините. Възпитаниците на Клод Пюел последователно поеха надзор и владееха повече топката, въпреки и мъчно да стигаха до чисти голови положения. След почивката „ лисиците “ продължиха да са по-активни, а Давид де Хеа се отличи с няколко положителни намеси. В 83-та минута левият бек на Юнайтед Люк Шоу повиши на 2:0 с първия си гол в професионалния футбол. По всичко изглеждаше, че мачът е решен, само че в 90-та минута Де Хеа не се ориентира добре при центриране отдясно и Джейми Варди прати топката във вратата му отблизо разстояние. „ Червените дяволи “ въпреки всичко удържаха преднината си в оставащите минути и по този метод започнаха акцията с триумф, макар че играта им не бе безапелационна. /БГНЕС
Източник: bgnes.com