Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 1:1 в дербито от 9-я

...

Юнайтед спря победната серия на Ливърпул

Манчестър Юнайтед и Ливърпул приключиха 1:1 в дербито от 9-я кръг на Висшата лига. Така алените дяволи сложиха завършек на серията на гостите от 17 следващи победи. Така върхът остава владеене на Манчестър Сити – 18 следващи триумфа. Те бяха реализирани сред август и декември 2017-а.

Маркъс Рашфорд откри резултата в 36-та минута, възползвайки се от хубаво подаване на Даниел Джеймс. Гостите обаче съумяха да изравнят пет минути преди края. Тогава резервата Адам Лалана означи след пас на Анди Робъртсън. Така той се разписа за първи път от 2017-а насам. Преди това попадение на Мане бе анулирано от ВАР системата за игра с ръка.

Ливърпул може да бъде по-доволният от извоюваната точка. Макар че мърсисайдци владееха топката през по-голямата част от мача и имаха осезаемо териториално преимущество през второто полувреме, чистите обстановки пред Де Хеа не бяха доста. Все отново алените не изгубиха за първи път през сезона. Те даже можеха и да завоюват – удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн в продължението мина доста покрай страничния дирек. Юрген Клоп обаче продължава да търси първата си победа на „ Олд Трафорд “

Манчестър Юнайтед записа четвърти следващ мач във Висшата лига без победа. За последно футболистите на Оле Гунар Солскяр надделяха Лестър с 2:1 на 14 септември.

В класирането Ливърпул е водач с 25 точки – с шест повече от първенеца Манчестър Сити. Червените дяволи пък са на нежеланата 13-та позиция със единствено 10 точки.
Източник: cross.bg