Манчестър Юнайтед и Челси завършиха наравно 1:1 в мач от

...

Ман Юнайтед изпуска Топ 4, червените дяволи не успяха да победят Челси

Манчестър Юнайтед и Челси приключиха наедно 1:1 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Хуан Мата даде задатък на " алените дяволи " на " Олд Трафорд " в 11-ата минута, а в края на полувремето Маркос Алонсо изравни.

След този мач Юнайтед остава на шесто място с 65 точки, като изостава на с 3 пункта от днешния си противник, който заемат заветното четвърто място.

" Червените дяволи " започнаха мощно мача и това даде резултат в 11-ата минута. Лукаку изведе чудесно Шоу в наказателното поле, а той откри Хуан Мата, който вкара за 1:0.

Постепенно " сините " изравниха играта, а не след дълго и поеха самодейността в срещата. Лондочани изравниха благодарение на Давид де Хеа. Далечен удар на Рюдигер не трябваше да затрудни вратаря, само че той не се оправи и отби топката в краката на Маркос Алонсо, който изравни.
 Снимка 420658
Източник:

Второто полувреме не бе изключително забавно и чисти положения пред двете порти съвсем нямаше.

В 55-ата минута Кепа избави рисков удар на Баий. Десет минути по-късно Антонио Рюдигер от Челси получи тежка травма и бе сменен от Кристенсен. Малко по-късно и Юнайтед извърши насилствена промяна. С контузия напусна Ерик Баий, като и при него нещата не изглеждаха добре.
 Димитър Бербатов: Манчестър Юнайтед рискува да се трансформира в клуб като Ливърпул

" Отборът към този момент шеста година няма да завоюва купата "

В 72-ата минута страховит удар на Вилиан от директен свободен удар мина около вратата.

В продължението на мача Педро мазета от голлинията удар с глава на Маркос Рохо.