Манчестър Юнайтед достигна до трудно равенство 2:2 срещу Бърнли в

...

Точка срещу "Бърнли" за коледен подарък на "Манчестър Юнайтед"

" Манчестър Юнайтед " доближи до мъчно тъждество 2:2 против " Бърнли " в среща от 20-ия кръг на британската Висша лига.

Ден след Коледа гостите на " Олд Трафорд " се избавиха от неприятна загуба с гол в добавеното време на второто полувреме.

" Бърнли " означи първото попадение в мача едвам в третата минута. Рохо получи жълт картон поради нарушаване отляво на наказателното поле. Гудмундсон центрира от свободния удар, Лукаку не съумя да почисти, получи се безредие пред дребното наказателно поле. Барнс се възползва и насочи топката във вратата

Гостите удвоиха в 37-ата минута. Стивън Дефур извърши великолепно директен свободен удар, завъртя топката над стената и я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа.

Моуриньо откри метод да стимулира своите футболисти, които през втората част се настаниха трайно в половината на противниците си. Резултатът пристигна в 53-ата минута. Лингард засече центриране на Ашли Йънг и с пета прати топката в мрежата зад Ник Поуп.

Точката за " алените дяволи " пристигна в добавеното време. Мата центрира от фаул, прати топката в наказателното поле, където се получи безредие. Удар на Йънг рикошира в Мийс, след което топката стигна до Лингард, който стреля от 15 метра, оформяйки крайния резултат - 2:2.
Източник: btvnovinite.bg