Манчестър Сити започна новия сезон във Висшата лига с победа.

...

Ман Сити пречупи трудно Уулвс

Манчестър Сити стартира новия сезон във Висшата лига с победа. В среща от втория кръг " жителите " надделяха мъчно с 3:1 като посетители Уулвс. Възпитаниците на Пеп Гуардиола изиграха мощно първо полувреме, в което вкараха два гола, дело на Кевин де Бройне от дузпа и Фил Фодън. В 77-ата минута Раул Хименес върна един гол за " вълците ", които изпуснаха още няколко положителни благоприятни условия за гол. Дълбоко в добавеното време Габриел Жезус оформи крайния резултат
Снимка: БГНЕС  Ман Сити пречупи мъчно Уулвс (ВИДЕО)
Срещата стартира на високо движение. Във 2-ата минута Стърлинг се строполи в наказателното поле и изиска дузпа, само че повторенията демонстрираха, че Боли не го допира и нападателят симулира.
В 12-ата минута Патрисио отрази рисков удар на Де Бройне. В 20-ата минута " жителите " откриха резултата. Де Бройне навлезе в наказателното поле и бе повален от Саис. Гостите получиха дузпа, която Де Бройне осъществя за 0:1.

След половин час Сити стигна до втори гол. Де Бройне изведе Стърлинг, който реши да не стреля, а подаде към Фодън. Младокът бе на отлична позиция и вкара за 0:2.
Чак към края на полувремето Уулвс стигна до рискова обстановка. Центриране на Траоре бе засечено с глава от Хименес, само че топката мина над вратата. Де Бройне пък пропусна отличен късмет да направи резултата 0:3. Стърлинг изведе белгиеца самичък против Патрисио, само че вратарят се намеси чудесно.

Второто полувреме стартира мощно за домакините. На два пъти Даниел Поденс не съумя да приключи положителни офанзиви. Малко по-късно удар на Рубен Невеш бе избит от голлинията.
В 77-ата минута " вълците " въпреки всичко стигнаха до гол. Поденс мушна топката сред краката на Де Бройне и центрира в наказателното поле, където Раул Хименес с глава вкара за 1:2.

Дълбоко в добавеното време Габриел Жезус нахлу в наказателното поле и нанесе мощен удар, който рикошира в Коуди и влезе във вратата.

Източник: fakti.bg