Манчестър Сити за втори път в рамките на четири дни

...

Ман Сити изнесе нова футболна лекция на Арсенал

Манчестър Сити за повторно в границите на четири дни наказа Арсенал с 3:0 посред Лондон. "Гражданите" този път победиха "артилеристите" с типичен резултат в дуел от 28-и кръг на Премиършип.

В неделя Сити още веднъж надигра Арсенал със същата разлика във финала на шампионата за Купата на Лигата.

Снощният дуел на "Емиратс" стартира много бурно и Арсенал можеше да поведе в 8-ата минута, когато след центриране на Аарън Рамзи бранителят на Сити Венсан Компани за малко не си вкара автогол, само че Едерсон се оправи със обстановката. Гостите поведоха в резултата след 1/4 час игра с гол на Бернардо Силва, който от границата на наказателното поле се разписа с техничен удар с левия крайник. След позволения гол тимът на Арсенал се оживи и сътвори две положителни положения, само че Едерсон бе на висота. Вторият гол за гостите означи Давид Силва, който се възползва от подаване на Серхио Агуеро в 28-ата минута, а след още пет минути Сити нанесе нов удар и Петер Чех за трети път извади топката от мрежата си. Автор на това попадение стана Лерой Сане, който след ниско центриране на Кайл Уокър изпревари Ектор Бейерин и от близко прати топката в противниковата врата. Малко по-късно Сити можеше да вкарат и четвърти гол, само че този път Чех се оправи ослепително и отрази удара на излезлия против него Серхио Агуеро. Арсенал нямаше шанс в 52-ата минута, когато Едерсон избави дузпа, изпълнена от Пиер-Емерик Обамеянг. След почивката тимът на Пеп Гуардиола понижи доста темпото, а опитите на футболистите на Арсенал да се върнат в мача не дадоха резултат. Сити водят безапелационно в класирането със 75 точки, до момента в който Арсенал може и да пропусне евротурнирите идващия сезон, откакто е на шеста позиция с 8 точки по-малко от Челси. /БГНЕС
Източник: bgnes.com