Манчестър Сити се върна към победите, след като гражданите надиграха

...

Манчестър Сити излъга Арсена

Манчестър Сити се върна към успехите, откакто " жителите " надиграха с 1:0 Арсенал на " Етихад " в дуел от петия кръг. Рахийм Стърлинг означи единственото попадение в 23-тата минута, след което отборът на Джосеп Гуардиола изигра извънредно добър в тактическо отношение дуел. Така Пеп надхитри досегашния си помощник и възпитаник в специалността Микел Артета, който през юли победи след триумф с 2:0 в полуфиналите на ФА Къп. Това е едвам втора победа за Сити в четирите им мача в шампионата от началото на сезона. Поражението пък е второ за Арсенал през тази акция. " Топчиите " въпреки всичко оставят с две точки пред днешния си противник, само че имат и мач повече.
Снимка: БГНЕС  Манчестър Сити излъга Арсена (ВИДЕО)
Джосеп Гуардиола бе направил четири промени спрямо равенството с Лийдс преди две седмици. Серхио Агуеро започнаа за първи път през този сезон. Нейтън Аке, Жоао Кансело и Бернардо Силва също бяха титуляри. Кевин де Бройне пропусна дуела поради травма.
Три бяха корекциите, които бе планувал Микел Артета. Гранит Джака, Никола Пепе и Роб Холдинг трявбаше да стартират за сметка на Давид Луис, Мохамед Елнени и Еди Нкетиа. По време на загрявката обаче Холдинг получи разтежение и Луис зае мястото му. Новото попълнение Томас Партей бе на скамейката за началото и се появи в игра седем минути преди края за своя дебют.
" Гражданите " поеха самодейността още първоначално, само че в първите 20-ина минути проектът на Артета вървеше добре и Арсенал се защитаваше устойчиво. В 23-тата минута обаче домакините проведоха добра офанзива. Марез доста добре откри Агуеро през наказателното поле. Аржентинецът продължи наляво към Фодън, който отстрани Белерин, след което стреля. Лено мазета, само че Стърлинг направи добавка за 1:0.

Арсенал можеше да се върне доста бързо. Сака проби отлично отляво и шутира, само че Едерсон мазета топката над вратата. След това и удар на Вилиан мина настрана.

Ситуациите се заредиха. В 28-ата минута удар на Марез бе париран от Лено, след което алжирецът получи втори късмет, само че този път изстрелът му бе блокиран. В 35-ата стражът на Арсенал още веднъж се намеси доста добре, правейки решаващо избавяне при нов удар на Фодън, който бе изведен от Агуеро.
Малко по-късно и Едерсон за повторно избави вратата си. Отново Сака се озова в чиста позиция след двойно с Обамеянг, само че ударът му рикошира в рамото на бразилеца и излезе в корнер. Скоро по-късно Едерсон за трети път избави, откакто Обамеянг излезе очи в очи с него. Тук страничният рефер подвигна флага си засада, въпреки че повторенията демонстрираха, че такава няма.

Арсенал несъмнено приключи по-добре полувремето, само че гостите не съумяха да се възползват от опциите, които сътвориха.
 Арсенал търсеше изравняването и през втората част. Още първоначално Диас засече с глава центрира на Вилиан от корнер, само че топката отиде право в ръцете на Едерсон. Малко по-късно Обамеянг за малко не наказа опит за изчистване на стража, само че след рикошет топката излезе в тъч. Лено пък избави изстрел на Марез.

Сити обаче контролираше обстановката, държейки топката. В 77-ата минута домакините бяха покрай втори гол. Кансело направи рейд, преодоля Тиръни, след което опита да откри собствен съотборник. Топката рикошира в Луис, който за малко не си означи автогол. За негов шанс топката мина настрана.

Източник: fakti.bg