Манчестър Сити се класира за четвъртия кръг на турнира ФА

...

Манчестър Сити обърна Бърнли и продължава напред за ФА Къп

Манчестър Сити се класира за четвъртия кръг на шампионата ФА Къп след домакинска победа с 4:1 над състава на Бърнли. Въпреки че на полувремето гостите водеха в резултата след гол на Ашли Барнс в 25-ата минута, след почивката „ жителите “ стигнаха до цялостен поврат.

Първо Серхио Агуеро възвърне равенството в 56-ата минута, а две по-късно още веднъж аржентинецът вкара за 2:1. И двата гола пък пристигнаха след асистенции на Илкай Гюндоган. До края на мача играчите на Пеп Гуардиола стигнаха до нови две попадения – на Лерой Сане и Бернардо Силва надлежно в 71-ата и 82-ата минути.

В различен мач от третия кръг на шампионата на своя “Сейнт Джеймсис Парк ” тимът на Нюкасъл победи с 3:1 водача във Втора лига Лутън. Два гола за триумфа осъществя Айосе Перес (30‘, 36‘), а един път се разписа и халфът Джонджо Шелви (39‘). Почетното попадение за гостите пък бе дело на Дани Хилтън в 49-ата минута. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg