Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига два

...

Манчестър Сити е на 1/8-финал след много пропуски и един гол

Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига два кръга преди края на груповата фаза, откакто победи с 1:0 като посетител Олимпиакос в дуел от Група С. Фил Фодън означи единственото попадение в 36-ата минута. То се оказа задоволително за четвъртата поредна победа на " жителите " в шампионата. Преди две седмици Сити победи същия противник с 3:0 на " Етихад ".

Треньорът на Олимпиакос Педро Мартинс не можеше да употребява централните си нападатели Юсеф Ел-Араби и Ахмед Хасан, които са с позитивни проби за ковид. Костас Фортунис стартира на върха на офанзивата в тяхно неявяване, като Масурас му помагаше. Валбуена и Брума пък пропуснаха дуела поради травми. Рафиня обаче мина късния фитнес тест и съумя да започва.

Пеп Гуардиола бе направил пет промени спрямо дубоя с Тотнъм, който " жителите " изгубиха с 0:2. Джон Стоунс, Илкай Гюндоган, Фил Фодън, Банжамен Менди и Рахийм Стърлинг се завърнаха измежду титулярите. Кевин Де Бройне и Кайл Уокър останаха отвън групата, а Торес, Марез и Лапорт бяха на пейката за началото.
12 - Manchester City manager Pep Guardiola has progressed from the UEFA Champions League group stages in all 12 attempts as a coach, the best 100% record of any manager. Formality.
— OptaJoe (@OptaJoe)

Сити имаше цялостна доминация през първата част, само че гостите съумяха да стигнат единствено до един гол. Той падна в 36-ата минута. Жезус изведе Стърлинг отляво, след което капитанът в днешния мач върна елегантно с пета обратно към Фодън, който стреля по земя. Жозе Са направи няколко положителни спасявания преди почивката, а Едерсон нямаше никаква работа, защото към неговата врата не бе нанесен нито един удар.

През втората част Са избави рискови удари на Кансело и Барнардо Силва, а Жесус и Фернадиньо бяха неточни. Всички пропуски можеха да бъдат осъдени в 88-ата минута, когато Фортунис стреля от добра позиция, само че настрана от задачата. В добавеното време пък Сисе засече с глава положително центриране на Камара, само че топката мина над вратата. Това бяха и единствените благоприятни условия домакините, които остават с три точки.

Шампионска Лига 4 кръг, сряда 25 ноември  Олимпиакос 0:1краен резулат  Манчестър Сити