Манчестър Сити размаза в градското дерби със 632. Ерлинг Холанд

...

Сити разцепи Юнайтед в историческо дерби

Манчестър Сити размаза в градското дерби със 632. Ерлинг Холанд и Фил Фоудън вкараха по хеттрик за първенеца. Антони и Марсиал се разписаха за Юнайтед, като Марсиал го направи два пъти в последните шест минути.

Фоудън и Холанд влязоха и в историята на Сити – за първи път двама играчи на клуба вкараха по три гола в един мач от Висшата лига. Фоудън се разписа в 8, 44 и 72 минути, норвежецът – в 34, 37 и 64. Холанд добави и две асистенции за погрома. Също с два голови паса се регистрира Кевин де Бройне.

За Фоудън това е първи хеттрик в кариерата му. Освен това той събра 50 гола за клуба във всички шампионати. Холанд пък към този момент има три следващи хеттрика на „ Етихад “.

Резултатът на почивката беше 4:0, като Юнайтед просто нямаше късмет да направи каквото и да е.
Източник: flashnews.bg