Манчестър Сити разби с 3:0 Астън Вила в мач от

...

Ман Сити разби Астън Вила след силно второ полувреме

Манчестър Сити разруши с 3:0 Астън Вила в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. Головете на " Етихад " паднаха през второто полувреме. В 46-ата минута Рахийм Стърлинг откри резултата. В 65-та Кевин де Бройне направи 2:0, а крайният резултат оформи Илкай Гюндоган пет минути по-късно.

В 87-ата минута Фернандиньо бе изпъден. С триумфа " жителите " си върнаха второто място в класирането с 22 точки. Бирмингамци са 13-и с 11 точки.

Домакините владееха самодейността през първото полувреме, само че Вила се защитаваше чудесно и не позволи попадение във вратата си. Гостите на два пъти желаеха дузпа, само че след консултация с ВАР такива не последваха.
 Снимка 449772
Източник:

Две минути преди почивката " жителите " сътвориха най-чистата си опция през първата част. Тя пристигна след следващия пробив на Стърлинг, който бе единственият състезател на домакините, създаващ проблеми на защитата на Сити. Английският национал откри добре Давид Силва в наказателното поле, само че ударът на испанеца мина на сантиметри настрана от далечната греда.

Втората част стартира чудесно за домакините. 20-тина секунди след подновяването на играта Стърлинг получи отличен пас, финтира Мингс и прати топката във вратата.

В 55-ата минута Мингс значително изкупи грешката си при гола, откакто почисти от голлинията удар на Жезус.
 Оперираха левия защитник на Ман Сити

Не се знае тъкмо какъв брой време ще се възвръща Олександър Зинченко

В 65-ата минута Сити удвои преднината си при много противоречиви условия. Късо осъществяване на корнер стигна до Де Бройне, който насочи нещо приблизително сред удар и центриране. Топката мина през куп от играчи, а в последния миг Стърлинг, който бе тъкмо пред Хийтън, се отмести и топката влезе във вратата на гостите. Изглеждаше, че британският национал е в състояние на засада, само че основният рефер призна попадението.

Пет минути по-късно Гюндоган оформи крайния резултат, откакто откри топката при безредие в наказателното поле и оформи крайното 3:0.

В 87-ата минута Фернандиньо бе изпъден с втори жълт картон.