Манчестър Сити продължава със страхотното си представяне в английската Висша

...

Манчестър Сити няма спирка, записа 17-а поредна победа във Висшата лига

Манчестър Сити продължава със страхотното си показване в британската Висша лига. „ Гражданите “ се постановиха с 4:0 като хазаин на Борнемут в среща от 19-ия кръг, записвайки 17-а поредна победа в шампионата.

Така отборът на Хосеп Гуардиола към този момент е на второ място в ранглистата за най-дълги победни серии в топ шампионатите на Европа, като се изравни с Интер. Първата позиция е за Байерн (Мюнхен), който през сезон 2014/15 под управлението на испанеца прави 19 следващи триумфа.

Иначе през днешния ден на „ Етихад “ Серхио Агуеро изведе домакините напред в резултата в 27-ата минута, засичайки с глава центриране на Фернандиньо. В началото на второто полувреме Стърлинг удвои, откакто доближи до брилянтно подаване и насочи акуратен удар в десния ъгъл на вратата.

В 79-ата минута Агуеро вкара с глава втория си гол в мача, а в 85-ата Данило оформи крайния резултат.

Във краткотрайното класиране Манчестър Сити е водач с актив от 55 точки, докато Борнемут е 18-и с 16.