Манчестър Сити продължава с пълна сила борбата за титлата в

...

Сити с още една крачка към титлата

Манчестър Сити продължава с цялостна мощ битката за купата в Англия, откакто надделя Фулъм с 4:0 в дуел от 37-ия кръг на Висшата лига.

С триумфа отборът, воден от Пеп Гуардиола, оглави класирането с 85 точки. Вторият Арсенал има 83, само че " жителите " имат мач по-малко. Фулъм е 13-и с 44 точки.

При първата си рискова офанзива гостите поведоха в резултата. В 13-ата минута двойно подаване сред Йошко Гвардиол и Кевин де Бройне приключи с презицен изстрел на хърватина във вратата на Берндт Лено за 0:1.

Три минути по-късно Баси сгреши и подаде на Де Бройне, а той центрира към Бернардо Силва. Португалецът смъкна с глава към Ерлинг Холанд, само че норвежецът стреля над вратата.

В 21-вата минута Пеп Гуардиола трябваше да направи насилствена промяна, защото Нейтън Аке се контузи, а на негово място влезе Кайл Уокър.

В 57-ата минута Фулъм стигна до първата си обстановка. Адама Траоре проби отдясно, след което центрира по земя към близката греда, където Муниз засече с пета, насочвайки топката към далечния ъгъл. Едерсон се разтегна оптимално и улови.

Само две минути по-късно " жителите " удвоиха задатъка си. Бернардо Силва сподели отличен надзор, мина през отбраната на Фулъм и тъкмо преди опита на състезател на домакините да му отнеме, пусна към Фил Фодън, а той с удар по земя се разписа за 2:0.

Малко по-късно Ерлинг Холанд пропусна доста добър късмет да вкара за 3:0.

В 71-ата минута Йошко Гвардиол заби втория си гол в дуела. Бернардо Силва центрира към наказателното поле, където Мануел Аканжи се размина с топката, само че тя стигна до Гвардиол, който съумя да я прати в мрежата.

В добавеното време на срещата Иса Диоп получи втори жълт картон за нарушаване против Хулиан Алварес, за което бе отсъдена и дузпа. Зад топката застана точно аржентинецът, който прати Лено в противоположния ъгъл и се разписа за 0:4.
Източник: lupa.bg