Манчестър Сити продължава на 1/8-финалите на ФА Къп, след като

...

Ман Сити се справи с ритниците в Кардиф и продължава битката на четири фронта

Манчестър Сити продължава на 1/8-финалите на ФА Къп, откакто победи с 2:0 Кардиф Сити като посетител. Кевин де Бройне (8') и Рахим Стърлинг (37') се разписаха за водача в Премиър лийг, а гол на Бернардо Силва бе анулиран при противоречиви условия. Кардиф игра много твърдо, като Льорой Сане бе сменен на почивката след жестоко влизане в краката му.

Капитанът на " небесносините " Венсан Компани се завърна в игра. Данило, Илкай Гюндоган и Рахим Стърлинг също бяха титуляри в селекцията на Джосеп Гуардиола. Серхио Агуеро остана на скамейката и се появи за началото на втората част.

Калъм Патерсън и Натаниел Мендез-Лайнг започнаха за домакините.
Give us your emoji reaction to today's team news! #ccfcvcity #mancity pic.twitter.com/JSWkJQGaut
— Manchester City (@ManCity) January 28, 2018 Още в шестата минута Гюндоган се озова в стрелкова позиция, само че Етеридж мазета удара му. Германецът стигна още веднъж до топката и при опита му да нанесе изстрел от границата на наказателното поле бе фаулиран от Джо Ралс. Кевин де Бройне извърши доста хитро фаула, пускайки топката по земя под играчите от стената, които скочиха. Етеридж също нямаше какво да направи и кълбото се търкулна в ъгъла му за 0:1. Това е десети гол за белгиеца от началото на сезона.
Most goals for Manchester City in all competitions this season:

Serguo Aguero (23)
Raheem Sterling (18)
Leroy Sane (11)
Gabriel Jesus (10)
Kevin De Bruyne (10)

De Bruyne now the fifth Manchester City player to score 10 goals in all competitions. pic.twitter.com/7wYrohqdnf
— Squawka Football (@Squawka) January 28, 2018
В 16-ата минута Браво за малко не позволи безразсъден гол след удар от 35 метра, след който изпусна топката, само че въпреки всичко съумя да я улови на голлинията. Секунди по-късно изстрел на Патерсон с глава мина на сантиметри настрана.

В 25-ата минута Бернардо Силва вкара доста прекрасен гол след неспасяем изстрел от 25 метра. Попадението първо бе зачетено, само че по-късно анулирано поради сигнал на страничния рефер за засада на Льорой Сане. Решението бе противоречиво и провокира бурна реакция от Пеп Гуардиола.

В 37-ата минута Бернардо Силва постави топката на главата на Стърлинг, който повиши.

В самия завършек на първата част Лий Мейсън спести червен картон на Бенет за доста жестоко влизане в крайници на Сане.

През втората част Стърлинг на два пъти излизаше очи в очи с Етеридж, само че не успяваше да го преодолее. Шут на Хойлет пък профуча на сантиметри над напречната греда.
FT! Manchester City advance to the FA Cup 5th round after defeating Cardiff City 2-0.

— Sky Sports Football (@SkyFootball) January 28, 2018
Пет минути преди края и Бернардо Силва стреля право в ръцете на стража на домакините, а по-късно Етеридж избави и удар на Данило.

В добавеното време Бенет въпреки всичко бе изгоненен за втори жълт картон.