Манчестър Сити постигна категорична победа с 4:0 като гост на

...

Манчестър Сити с двата крака на четвъртфинал в ШЛ

Манчестър Сити реализира безапелационна победа с 4:0 като посетител на Базел в първия осминафинален мач от Шампионската лига, който се игра на „ Санкт Якоб-Парк “. Илкай Гюндоган вкара два гола при триумфа на „ жителите “, а по едно попадение прибавиха Бернардо Силва и Серхио Агуеро. По този метод британският клуб на процедура обезсмисли реванша на „ Етихад “ и гледа към четвъртфиналите на шампионата.

Манчестър Сити доминираше през цялото време на дуела на „ Санкт Якоб-Парк “. Още във 2-та минута Бернардо Силва центрира в наказателното поле на Базел, където Илкай Гюндонган стреля с глава, само че Томаш Вацлик се намеси и избави.

Най-добрата опция за Базел бе в 5-та минута, когато Оберлен се измъкна от засадата и стреля, около излезлия да го пресрещне Едерсон, само че ударът му бе доста слаб.

Манчестър Сити поведе в резултата в 14-та минута, когато Кевин Де Брюин центрира от корнер в наказателното поле на Базел, където Илкай Гюндоган бе оставен непокрит на първа греда и с глава вкара топката във вратата на Вацлик.

Манчестър Сити удвои своята преднина в 18-та минута. Кевин Де Брюин подаде към Рахийм Стърлинг, който центрира в наказателното поле на Базел, а Лакроа не съумя да избие добре топката с глава и я продължи към Бернардо Силва. Португалският футболист с доста техничен удар трансферира Вацлик, който докосна топката, само че не съумя да избави и тя влетя във вратата му.

Манчестър Сити поведе с 3:0 в 23-та минута. Серхио Агуеро с удар от към 21 метра вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Вацлик.

Рахийм Стърлинг направи доста сериозен пропуск в 33-та минута, когато загуби равновесие в основен миг и разреши на падналия на земята Вацлик с ръка да избие топката в корнер.

Пред Кевин Де Брюин се откри отлична опция в 37-та минута. Белгиецът стреля от придвижване с левия крайник, само че топката мина над напречната греда и излезе в навън.

Базел : 1. Томаш Вацлик – 5. Михаел Ланг, 34. Таулант Джака, 3. Лео Лакроа, 17. Марек Сухи, 25. Блас Риверос – 24. Мохамед Елиунуси, 6. Фабиан Фрей, 20. Жофроа Серей Дие, 14. Валентин Щокер – 19. Димитри Оберлен

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 2. Кайл Уолкър, 4. Венсан Компани, 30. Николас Отаменди, 18. Фабиан Делф – 17. Кевин Де Брюин, 25. Фернандиньо, 8. Илкай Гюндоган – 20. Бернардо Силва, 10. Серхио Агуеро, 7. Рахийм Стърлинг

Стадион: „ Санкт Якоб-Парк “

Съдия : Йонас Ериксон