Манчестър Сити постави нов рекорд по последователни победи в английския

...

Манчестър Сити с нов рекорд по последователни победи в английския елит

" Манчестър Сити " сложи нов връх по поредни победи в британския футболен хайлайф, откакто разгроми " Суонси " с 4:0 като посетител. Възпитаниците на Пеп Гуардиола завоюваха за 15-и път подред и усъвършенстваха достижението на " Арсенал " от 2002 година от 14 триумфа, въпреки и в границите на два сезона. Давид Силва се разписа два пъти, а Кевин Де Бройне и Серхио Агуеро прибавиха по едно попадение.

Силва изведе гостите напред в 27-ата минута след асистенция на Бернардо Силва, а седем минути по-късно Де Бройне удвои от фаул. Малко след почивката Давид Силва вкара още веднъж след пас на Рахийм Стърлинг, а пет минути преди края Агуеро оформи триумфа с деветия си гол за сезона във Висшата лига. " Манчестър Сити " води безапелационно в класирането след 17-ия кръг с 49 точки.

Преследвачът " Манчестър Юнайтед " стигна до сложна победа с 1:0 над гостуващия " Борнемут " и остана на 11 точки от водача. Единственото попадение на " Олд Трафорд " осъществя Ромелу Лукаку с глава в 25-ата минута след пас на Хуан Мата. Домакините би трябвало да благодарят на вратаря си Давид Де Хеа за спечената победа, откакто испанецът още веднъж направи серия от основни спасявания, изключително след ударите на Чарли Уилямс, Дан Гослинг, Райън Фрейзър и Джърмейн Дефоу.

" Ливърпул " претърпя отчаяние на " Анфийлд " след 0:0 против " Уест Бромич " и остана на петото място с 31 точки. " Червените " владееха самодейността, само че гостите бяха по-близо до гола преди почивката, откакто Хал Робсън Кану удари напречната греда. През второто полувреме домакините натиснаха и вкараха топката в мрежата на противника, само че попадението на Доминик Соланке беше анулирано поради игра с ръка.

" Уест Хем " измъкна 0:0 против гостуващия " Арсенал ". Алекс Айуоби удари греда за отбора на Арсен Венгер през първото полувреме, което даде малко благоприятни условия за гол. " Арсенал " натисна след почивката, само че домакините се защитаваха добре, а в самия край можеха да завлечен успеха, откакто Хавиер Ернандес нацели гредата.

" Тотнъм " се върна на четвъртото място с 31 точки след триумф с 2:0 над гостуващия " Брайтън ". Серж Орие вкара първия си гол за лондончани пет минути преди края на разочароващото за домакините първо полувреме. При опит да центриране котдивоарецът прати топката в мрежата на Мат Райън. В 87-ата минута южнокореецът Хън Мин Сон оформи триумфа на лондончани с глава след пас от фаул на Кристиан Ериксен.

" Лестър " реализира четвърта поредна победа, откакто разгроми с 4:1 " Саутхемптън " като посетител след два гола и асистенция на Шинджи Окадзаки.

" Евертън " завоюва за трети път в последните си четири мача, откакто надви на терена на " Нюкасъл " с 1:0 с гол в средата на първото полувреме на Уейн Рууни.
Източник: bnr.bg