Манчестър Сити победи с 3:0 Арсенал при подновяването на Висшата

...

"Манчестър Сити" не остави шансове на "Арсенал"

" Манчестър Сити " победи с 3:0 " Арсенал " при подновяването на Висшата лига. Отложената среща на " Етихад " бе пред празни трибуни, а вместо имена на гърба на фланелките на играчите бе изписано " Black Lives Matter ".

В началото на мача футболистите резервираха минута безмълвие в памет на жертвите на ковид.

Тъй като е неразрешено наличието на почитатели по трибуните, домакините откриха различно решение. В непосредственост до двете порти бяха сложени две големи видео стени, на които се виждаха лица на последователи на " небесносините ", които се любуваха на мача от сигурността на своите домове.
Снимка: Reuters
" Гражданите " направляваха събитията на терена без особени усложнения. Мениджърът на " Арсенал " Микел Артета, който до неотдавна бе асистент на Пеп Гуардиола, не съумя да открие вярната тактичност против първенците, а играчите му не сътвориха нито едно по-сериозно голово състояние пред вратата на Едерсон.

От другата страна Бернд Лено направи каквото можа в края на първото полувреме, преди Давид Луис да допусне неточност, която разреши на Рахим Стърлинг да означи първия гол във Висшата лига от 100 дни насам.

Вечерта на Луис стана още по-кошмарна единствено няколко минути след началото на второто полувреме. Защитникът извърши нарушаване в наказателното поле в 50-ата минута и бе изпъден с червен картон. Съдията отсъди дузпа в интерес на домакините, осъществена от Кевин де Бройне за 2:0.

Десетина минути преди края младокът Ерик Гарсия бе повален от съотборника си Едерсон при опит за изчистване на топката. Тъй като Гуардиола бе направил и петте си смени, " Сити " остана с 10 души, а травмата на Гарсия най-малко на пръв взор наподобява сериозна.

Защитникът, който бе предпочен от испанския управител вместо надалеч по-опитните Джон Стоунс и Николас Отаменди, остана да лежи на тревата много време, преди да бъде изнесен от терена.

Крайният резултат 3:0 бе завършен от 20-годишния Фил Фоудън, който означи първия си гол във Висшаъа лига от началото на сезона.

" Манчестър Сити " заема втората позиция във Висшата лига, като девет кръга преди края изостава с 22 точки от водача " Ливърпул ", който се нуждае от две победи, с цел да подпечата първата си купа от 30 години насам. " Арсенал " е на нежеланото девето място с 40 точки, като е на пет от петото място на " Манчестър Юнайтед ".
Източник: btvnovinite.bg