Манчестър Сити победи с 2:0 в мач от третия кръг

...

Сити изхвърли Челси, Арсенал и Тотнъм отпаднаха

Манчестър Сити победи с 2:0 в мач от третия кръг на Карабао Къп. Сити, шесткратен притежател на трофея в последните девет сезона, нямаше особени проблеми с лондончани. Тимът на Хосеп Гуардиола записа 16-ата поредна победа във всички шампионата на „ Етихад “.

Освен Челси шампионата напуснаха още Арсенал и Тотнъм. Артилеристите, водач във Висшата лига, паднаха от Брайтън с 1:3. Тотнъм пък загуби от Нотингам Форест с 0:2.

Иначе головете за Манчестър Сити вкараха Рияд Марез и Хулиан Алварес в разстояние на пет минути. Марез откри в 53-ата с четвъртия си гол за сезона. Алварес направи 2:0 в 58-ата минута. Най-добрите положения за Челси пропусна 18-годишният Люис Хол през първото полувреме. Пулишич също на два пъти не съумя да преодолее Ортега при резултат 0:0.

Нотингам Форест справедливо изхвърли Тотнъм от шампионата. Головете за алените паднаха сред 50-ата и 57-ата минута, вкарани от Логи и Лингард. Мангала беше изпъден в 75-ата минута, само че и това не разколеба последния във Висшата лига.

Арсенал пък поведе против Брайтън, само че позволи фрапантен поврат. Нкетиа направи 1:0 в 20-ата минута, само че единствено седме по-късно Дани Уелбек изравни от дузпа. Уелбек изкара пет години в Арсенал и има 32 гола в 126 мача за лондончани. В 58-ата минута Митома осъществя за 1:2, а десетина по-късно Лампти направи 1:3.

Това е едвам трета загуба за Арсенал през сезона.

Ливърпул продължи напред след победа над Дарби Каунти с 3:2 след дузпи. Редовното време приключи 0:0. Герой за алените беше вратарят Каомин Келъхър, избавил три дузпи.
Източник: flashnews.bg