Манчестър Сити победи Фулъм с 5:1 в мач от 4-ия

...

Манчестър Сити не срещна затруднения в домакинството на Фулъм

Манчестър Сити победи Фулъм с 5:1 в мач от 4-ия кръг на Висшата лига.

Шампионите поведоха в резултата в 31-ата минута. Нападателите на " жителите " взаимодействаха между тях. Ерлинг Холанд подаде топката, а Хулиан Алварес стреля за 1:0.

В ответната офанзива лондончани изравниха. Тим Рийм стреля в долния ляв ъгъл и възобнови равенството.

В продължението на добавеното време възпитаниците на Хосеп Гуардиола върнаха водачеството си. Нейтън Аке засече с глава центриране от ъглов удар на Фил Фодън.

След почивката домакините удвоиха преднината си на стадион " Етихад " в Манчестър. Шут на Ерлинг Холанд преодоля Бернд Лено. Норвежецът още веднъж се разписа в 70-ата минута, откакто тъкмо означи 11-метров углавен удар.

В продължението на второто полувреме Ерлинг Холанд оформи своя хеттрик и подпечата триумфа за " сините ".

Манчестър Сити оглавява класирането с цялостен актив от 12 точки. Фулъм заема 13-ата позиция в подреждането с 4 пункта.