Манчестър Сити не срещна никакви трудности в тазвечершния си двубой

...

Габриел Жесус блести при класика на Манчестър Сити във Висшата лига

Манчестър Сити не срещна никакви компликации в тазвечершния си дуел от 22-ия кръг във Висшата лига. " Гражданите " записаха победа с 3:0 над Уулвърхемптън.

Резултатът беше открит още в 10-ата минута, когато Сане видя непокрития Габриел Жесус и незабавно изпрати топката към него. Бразилецът невъзмутимо пое паса и незабавно мушна кълбото в мрежата за 1:0.

Снимка 400240
Източник:

В 19-ата минута, " вълците " останаха и с човек по-малко, защото Вили Боли получи пряк червен картон поради доста жестоко влизане в краката на съперников състезател. В 39-ата, обстановката за гостите се усложни още повече, откакто бе отсъдена дузпа в интерес на " небесносините " поради фаул, осъществен от Раян Бенет. Зад топката застана Жесус, който не сгреши от бялата точка за 2:0.

В 78-ата минута, Конър Коуди си означи злополучен автогол, откакто се опита да пресече рисково центриране.

След тази победа, Манчестър Сити събра актив от 53 точки на второто място и е единствено на четири разлика от водача във Висшата лига Ливърпул, до момента в който Уулвс е 11-ти с 29.