Малко след като Левски победи за втори път Ружомберок с

...

Очаквано! Левски срещу АЕК Ларнака в Лига Европа

Малко откакто Левски победи за повторно Ружомберок с 2:0 и се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, стана явен и идващият противник на “сините”. Това е АЕК (Ларнака). Подобно на българския отбор, кипърците реализираха две победи с еднакъв резултат против молдовския Петрокуб. Те се постановиха с 1:0 вкъщи, а през днешния ден завоюваха минимално и гостуването си в Молдова.

Единствения гол в мача вкара резервата Жан-Люк Гбаяра във втората минута на добавеното време. Нападателят от Кот д’Ивоар влезе в игра в 90-ата минута, а малко по-късно донесе триумфа на своя тим.

Подобно на първата среща, в титулярния състав на АЕК нямаше нито един кипърец, само че по тази причина пък попадаха цели 7 испанци. В стартовите 11 имаше още двама македонци, холандец и австралиец.
Източник: fakti.bg