Мъжкият национален отбор по волейбол записа четвърта поредна и общо

...

Познато - пак загубихме тежко от Русия на волейбол

Мъжкият народен тим по волейбол записа четвърта поредна и общо осма загуба в Лигата на нациите, съобщи БГНЕС.
Националите отстъпиха с 0:3 гейма (20-25, 20-25, 21-25) на Русия в среща от четвъртта седмица на шампионата в бразилския град Куяба. За руснаците това е девети триумф и те значително си подсигуриха присъединяване във финалите през юли, макар че в тима им липсваха звезди като Максим Михайлов и Дмитрий Мусерский.
В първия гейм България изоставаше с малко, само че към края на гейма позволи разлика от 4 точки, което беше задоволително за Сборная да затвори частта. Втората част потегли равностойно при 4:4, само че по-късно Русия поведе с 11:5. Нашите съумяха да стигнат единствено до 19:16, само че Русия още веднъж затвори гейма елементарно - с 25:20.
В третия гейм имахме по-реален късмет за освен това - поведохме с 10:6, само че още преди второто техническо спиране резултатът стана еднакъв 15:15. Последваха още 5 точки за Русия и в последна сметка затваряне на мача с 25:21.
Най-резултатен в мача стана Виктор Полетаев с 20 точки, а Цветан Соколов заби 15 за България.
Източник: actualno.com