Мъжкият национален отбор на Русия триумфира за първи път в

...

Исторически триумф за хокеистите на Русия в ПьонгЧанг

Мъжкият народен тим на Русия победи за първи път в своята история с олимпийската купа по хокей на лед. След среброто от Нагано 1998г. и бронза от Солт Лейк Сити 2002г., Сборная добави към сбирката си и олимпийското злато от ПьонгЧанг. В извънреден край руснаците се постановиха над огромната изненада в шампионата Германия с 4:3 след продължения. Двата отбора направиха необикновен дуел, който в постоянното време приключи 3:3.

Вячеслав Войнов откри резултата в 20-ата минута, само че девет минути по-късно Феликс Шутс изравни. В 53-ата минута Сборная още веднъж излезе напред в резултата след попадение на Никита Гусев, само че единствено броени секунди по-късно германците възвърнаха паритета посредством Доминик Кахун. Драмата обаче продължи с цялостна мощ и 45 секунди преди края Никита Гусев съумя да изравни с втория си гол в мача.

В последвалото продължение Кирил Капризов донесе историческата първа купа за Русия, реализирайки победния гол за своя отбор. За Германия пък останаха сребърните медали, до момента в който някогашният олимпийски първенец Канада взе бронза. /БГНЕС
Източник: bgnes.com