Мъжкият национален отбор на България отпадна в осминафиналите на европейското

...

Волейболистите рухнаха в Любляна и напускат европейското с наведени глави

Мъжкият народен тим на България отпадна в осминафиналите на европейското състезание по волейбол. Тимът на Силвано Пранди загуби тежко с 1:3 (27:25, 17:25, 16:25, 17:25) от домакина в тази част на схемата Словения.

Разликата в първия гейм пристигна от многото неточности при сервис на българите. Националите водеха първоначално, само че изпуснаха самодейността.

Словенците поведоха с 24:21, когато на сервис застана Мартин Атанасов. Той съумя да разбалансира противника, след което българите обърнаха гейма и го завоюваха с 27:25.

Националите използваха импулса, който се придвижи във втората част. Българите поведоха с 5:1, само че след това играта им се срина и те изостанаха с 10:19. Словенците задържаха умерено преднината си и изравниха резултата в геймовете.

Словенците започнаха да играят все по-често и сполучливо с центровете си. Домакините отвориха разлика още при започване на третия гейм, която последователно усилиха до края.

Източник: dnevnik.bg