Мъжкият национален отбор на България отпадна от европейското първенство по

...

Словенски кошмар за волейнационалите ни в осминафиналите на Евроволей

Мъжкият народен тим на България отпадна от европейското състезание по волейбол. Тимът ни отстъпи с 1:3 (27:25, 17:25, 16:25, 17:25) на Словения в мач от осминафиналната фаза на шампионата.

В Любляна " лъвовете " губеха с 14:17 в първия гейм, само че стигнаха до поврат в края му и се постановиха с 27:25. Това обаче бе единствената част, в която отборът на Силвано Пранди бе равносилен на противника. Домакините преобладаваха в оставащите геймове и ги затвориха надлежно на 17-та, 16-та и още веднъж на 17-та точка.

За Словения това бе първа победа против България през този век, като до довечера двата отбора се бяха сблъсквали 3 пъти - всички завършвали с триумф за " лъвовете ".

В четвъртфиналите словенците ще се изправят против първенеца Русия, който предстоящо разруши Гърция с 3:0 (25:16, 25:15, 25:16) по-рано през днешния ден.

Словения: Деян Винчич, Митя Гаспарини, Тине Урнаут, Клемен Чебул, Ален Пайенк, Ян Кожамерник - Яни Ковачич-либеро

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро
Източник: btvnovinite.bg