Мачът на Григор Димитров срещу Новак Джокович от осминафиналите на

...

Григор Димитров и Новак Джокович доиграват днес мача в Синсинати

Мачът на Григор Димитров против Новак Джокович от осминафиналите на шампионата по тенис от сериите Мастърс 1000 в Синсинати бе пресечен поради дъжд при резултат 6:2, 3:6 и 1:2 гейма за сърбина в третия сет. Победителят ще играе на четвъртфиналите против канадеца Милош Раонич, който отстрани своя съотечественик Денис Шаповалов със 7:6, 6:4.

Лошото време принуди уредниците на два пъти да отсрочват началото на срещите през вчерашния ден, а някои от тях даже не започнаха.

Шампионът от предходната година Димитров игра чудесно доникъде на срещата, когато последва срив. След като завоюва първия сет българинът направи пробив и във втория за 3:1. Последваха обаче доста неточности на Димитров и сърбинът изравни салдото в сетовете след 6:3. Тогава заваля дъжд и срещата бе прекратена за към час и половина. След подновяването на играта Джокович направи пробив още в третия гейм и поведе с 2:1. И още веднъж мощен дъжд прекъсна мача, който ще се доиграва през днешния ден.
Източник: bnr.bg