Люксембург и България завършиха наравно 1:1 в последна световна квалификация.

...

Слаб мач, спасихме се от резил срещу Люксембург

Люксембург и България приключиха наедно 1:1 в последна международна подготовка. Домакините изненадващо поведоха още в 3-ата минута, а Ивайло Чочев ни избави от срам, откакто изравни в 68-ата. Така след края на тази акция България остана на четвърто място в групата с 13 точки.

Неприятното е, че нашите нарушиха приятна наклонност в исторически проект. За първи път Люксембург съумя да вземе точка в мач против България. В досегашните 13 дуела „ лъвовете “ постоянно стигаха до победа, само че в 14-ата среща скромният отбор за първи път стигна до равенството.

Петър Хубчев направи три промени в съпоставяне със състава, който пусна против Франция преди няколко дни. Титуляри излязоха Ивайло Чочев, Божидар Краев и Ивелин Попов. На пейката седнаха Станислав Манолев и Андрей Гълъбинов, а Георги Костадинов бе осъден. Така в отбрана за нашите започнаха Страхил Попов отдясно, Бодуров и Божиков в центъра, а Петър Занев отляво. В средата на терена бяха Симеон Славчев, Божидар Краев и Ивайло Чочев. Триото в офанзива бе формирано от Ивелин Попов, Тодор Неделев и Спас Делев.

През първото полувреме единствено шансът и няколкото положителни намеси на Пламен Илиев избави нашите от сериозен срам. В 3-ата минута обаче целият ни отбор нямаше какво да направи, откакто Оливие Тил откри резултата. Първо Тодор Неделев сбърка, топката му бе отнета и центрирана в наказателното поле. Там българите не се оправиха и Тил след рикошет я прати във вратата на Илиев. В 14-ата минута ситуацията ни се утежни в допълнение, откакто Петър Занев получи травма. На негово място Петър Хубчев пусна Антон Недялков. До края на първото полувреме българският тим приличаше на безредно събран махленски отбор, който не провежда нито една добра офанзива към вратата на съперника. А Люксембург създаваше рискове и натискаше през съвсем цялото време. В 42-ата минута Пламен Илиев избави сигурен гол след изстрел на Давид Тюрпел. В тази офанзива имаше 2-3 опита за удари към вратата, като с изключение на Пламен Илиев и шансът оказа помощ на България. В добавеното време на първото полувреме още веднъж Тюрпел изскочи и стреля самичък против Пламен Илиев. Като по знамение играчът на Люксембург уцели вратаря, в противоположен случай топката влизаше във вратата.

Малко след почивката Петър Хубчев напради втора промяна, извади Божидар Краев и пусна тежкия таран Андрей Гълъбинов. Малко по-късно, в 52-ата минута, домакините като по знамение не поведоха с 2:0. Нашите направиха поредна неточност в отбрана, топката стигна до Жоаким, само че той реши да финтира два пъти български защитник. Все отново Тюрпел стигна до удар, само че след рикошет топката не откри очертанията на вратата. В 62-ата минута Хубчев извади един от най-слабите в състава досега – Симеон Славчев, а на негово място пусна Мартин Райнов. Последва леко възкръсване в българските редици. Гълъбинов имаше опция за нещо по-опасно, само че вратарят излезе и съкрати ъгъла, като предотврати удар на нападателя. Нашите стигнаха до два следващи корнера, само че от тях не произлезе нищо.

Едва в 68-ата минута България изравни за 1:1. Спас Делев центрира отдясно на задната греда, Чочев се измъкна от отбраната и с глава направи резултата 1:1. И след попадението „ лъвовете “ заиграха малко по-добре. Спас Делев показва ужасно предпочитание и устремност в офанзива, като се опитваше да бъде на всички места. В последните секунди българският отбор имаше искания за дузпа за игра с ръка на Тюрпел, само че съдията не уточни бялата точка.

Гледайте мача ТУК  ТУК  ТУК

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
3 -  ГООЛ за Люксембург, голмайстор Оливие Тил. Лоша интервенция на български бранител на ъгъла на наказателното поле, топката бе центрирана, Тил я откри хубаво и след рикошет я прати във вратата на Пламен Илиев
12 - офанзива за Люксембург отдясно, засада на домакините
14 -  промяна в състава на България, на мястото на контузилия се Петър Занев влиза Антон Недялков
25 - жестоко нарушаване на Божидар Краев, размина се с жълтия картон
26 -  жълт картон за Страхил Попов, който прави нарушаване покрай наказателното поле
34 - офанзива на Спас Делев отляво, съборен бе покрай наказателното поле
42 - СТАНА НАПЕЧЕНО пред нашата врата, Пламен Илиев избави сигурен гол след удар на Давид Тюрпел. Последваха два-три опита за удари, само че всичко се размина без гол
45+3 - ОПАСЕН удар на Тюрпел. Добре, че изстрелът беше право в обсега на Пламен Илиев.
45+3 - завършек на първото полувреме
--------------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
49 -  промяна в състава на България, на мястото на Краев влиза Андрей Гълъбинов
52 - ОПАСНО пред вратата на България. Страхотни неточности в нашата отбрана, топката стигна до Жоаким, който обаче реши да финтира няколко пъти защитник. След това Тюрпел стреля и след рикошет топката не откри очертанията на вратата
57 -  жълт картон за Жанс (Люксембург)
60 -  промяна в Люксембург, на мястото на Родригес влиза Да Мота
62 -  промяна в България, на мястото на Симеон Славчев влиза Мартин РАйнов
62 -  жълт картон за Ивелин Попов (България)
64 - ПРОПУСК на Андрей Гълъбинов получи топката вдясно в наказателното поле, само че вратарят излезе и съкрати ъгъла
68 -  ГООЛ за България, голмайстор Ивайло Чочев. Спас Делев центрира хубаво в наказателното поле, топката мина паралелно на голлинията и бе засечена с глава на задната греда от Чочев