Люис Хамилтън е на крачка от спечелването на петата световна

...

Гледайте на живо ГП на САЩ: Хамилтън докосва петата титла още днес

Люис Хамилтън е на крачка от спечелването на петата международна купа в богатата си кариера на водач във Формула 1. Голямата звезда на Мерцедес завоюва в собствен жанр вчерашната подготовка за Гран При на Съединени американски щати и през днешния ден британецът може да си обезпечи три кръга преди финала на сезон 2018, в случай че завоюва, а единственият му съперник тази година Себастиан Фетел от Ферари не успее да финишира на второ място. С други думи, Люис би трябвало да завоюва осем точки повече от Себастиан без значение от класирането на двамата в Остин, Тексас. Фетел направи всичко по силите си нощес да спре стремежа на Хамилтън, само че болидът на Ферари отстъпи на скоростта на Мерцедес и германецът остана втори, на едвам 0.061 сек. Наказанието от петък от три позиции обаче праща Себ на пета стартова позиция, което в допълнение дава късмет на Люис да завоюва петата си международна купа още довечера в Съединени американски щати.