Льовен загуби с 1:3 гостуването си на Беершот от 23-ия

...

Контузия попречи на Кристиян Малинов да помогне на своя Льовен

Льовен загуби с 1:3 гостуването си на Беершот от 23-ия кръг на шампионата на Белгия. Гостите първи откриха резултата, само че позволиха поврат и си потеглиха с наведени глави. Българският национал Кристиян Малинов не бе в групата за този мач поради травма.

Льовен поведе още 8-ата минута на дуела с гол на Сийбе Шрайверс. Още до края на първата част обаче домакините обърнаха нещата в своя изгода след точни изстрели на Маурисио Лемос в 24-ата и Йорен Дом в 38-ата минута. Ян Ван ден Берг в 90-ата минута дефинитивно постави точка на разногласието в интерес на Беершот.

След тази загуба Льовен към този момент е 13-и с 26 точки. Беершот пък записа скъп триумф в борбата за избавление, само че има още много работа, като остава на дъното с 12 точки.