Лутън Таун прекъсна серия от три поредни загуби, след като

...

Лутън шокира Нюкасъл и измъкна безценни три точки

Лутън Таун прекъсна серия от три следващи загуби, откакто надви с 1:0 над Нюкасъл на своя стадион и остави " свраките " с едвам една победа в последните си шеста мача във всички шампионати. " Шапкарите " изиграха доста въодушевен дуел след случая с капитана на тима Том Локиър преди седмица, а Нюкасъл записа следващ неоснователен мач като посетител. Андрос Таунзенд осъществя единственото попадение в 25-ата минута, а домакините удариха и две греди.

Домакините изиграха доста мощно първо полувреме и разочарованието за тях бе, че водеха единствено с един гол на почивката. В 25-ата минута Рос Баркли отклони с глава към далечната греда центриране от корнер, а Андрос Таунзенд също подложи главата си, с цел да се разпише от близко. След това голмайсторът подвигна фланелка на капитана Том Локиър, който преди седмица колабира на терена, откакто получи сърдечен арест.

До почивката " шапкарите " можеха да усилят задатъка си, само че удар на Баркли срещна гредата, а Дубравка избави доста рисков изстрел на Адебайо. В 49-ата минута за повторно гредата избави Нюкасъл след удар на Браун.

Малко по-късно Антъни Гордън пропусна добра опция да изравни, стреляйки настрана от задачата.Александър Исак прати топката във вратата на домакините в 61-вата минута, откакто получи от Алмирон в наказателното поле и стреля неотложно, само че попадението бе анулирано поради доста тънка засада. Нюкасъл натисна до края, само че по този начин и не съумя да стигне до изравнително попадение и по този начин Лутън записа първа чиста мрежа от началото на сезона.