Лудогорец завърши при 1:1 с Брага в четвърта среща от

...

Жалко! Лудогорец изпусна победата срещу Брага, остава номер 1 в групата

Лудогорец приключи при 1:1 с Брага в четвърта среща от груповата фаза на Лига Европа. Разградчани заслужаваха да победят португалците, както направиха при гостуването си (2:0), изключително след вихреното първо полувреме, в което сътвориха девет положения за гол против нито едно за противника.

Двубоят стартира вихрено за домакините от Разград, които имаха три страхотни благоприятни условия в първите 10 минути на срещата, пропуснати от Мисиджан и Вандерсон. До края на първата част " орлите " още два пъти се разминаха с гола, посредством Натанаел и Моци, с цел да оформят статистика 9:0 на головите рискове пре първата част.

Второто полувреме стартира по-добре за гостите, които в границите на две-три минути, пропуснаха две благоприятни условия. Лудогорец удари противника в 68-ата минута, когато след корнер Вандерсон стреля с глава, ударът му бе отбит, само че Марселиньо довкара топката за 1:0. До края гостите пробваха да избегнат загубата и съумяха да изравнят в 83-ата минута след удар с глава на Франсержио за крайното 1:1.

" Орлите " остават отпред в групата с 8 точки, следвани от Брага със 7, Хофенхайм с 4 и Истанбул Башакшехир с 2. Следващият кръг в Лига Европа е на 23 ноември, когато Лудогорец посреща Истанбул Башакшехир, а Хофенхайм гостува на Брага.

ЛУДОГОРЕЦ - БРАГА 1:1
1:0 Марселиньо (68'), 1:1 Франсерджио (83')

Най-важното от дуела по минути:
1' Начало на мача.
4'   Мисиджан получи топката самичък против вратаря на Брага, само че се забави и бе застигнат от защитник и не съумя да насочи прецизен удар към вратата.
9'   Вандерсон нахлу по лявото крило и пусна извеждащ пас към Лукоки, само че Матеус излезе и пресече паса.
10'   Вандерсон стреля от дъгата на наказателното поле, само че съперников бранител закачи топката, с цел да я извади в корнер.
25' ОТМЕНЕН ГОЛ! Лукоки вкара топката във вратата на Брага, откакто получи топката и стеля в противоположния ъгъл, само че попадението му бе анулирано поради засада.
39'   Натанаел стреля от няколко метра вляво от вратата на Брага, само че право в тялото на вратаря на португалците.
40'    Моци стреля от дребен ъгъл, само че неопределено, откакто топката се отби в Пластун при центриране пред вратата на гостите.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46'   Първа сериозна заплаха за Брага в мача! Данило стреля от директен свободен удар встрани от вратата на Броун от директен свободен удар.
47'   Шадаш опита центриране, само че топката полетя към вратата на Лудогорец, Броун се намеси.
68'   ГОООООООЛ за Лудогорец!!! Вандерсон стреля с глава от корнер, вратарят на Брага отби удара му, на Марселиньо я довкара в мрежата от няколко метра.
83'   ГОООЛ за Брага! Франсерджио се разписва след удар с глава.
90' Край на мача!

Ludogorets ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 88.Вандерсон (   55.Георги Терзиев), 44.Яцек Горалски, 12.Абел Анисе, 93.Върджил Мисиджан (   10.Густаво Кампаняро), 4.Сисиньо  , 6.Натанаел, 92.Джоди Лукоки, 84.Марселиньо   (   18.Светослав Дяков)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 8.Лукас Саша, 28.Клаудиу Кешеру, 37.Жоао Пауло Араужо

Braga БРАГА: 1.Матеус, 87.Марсело Гояно  , 24.Рикардо Ферейра  , 34.Раул Силва, 4.Жеферсон, 47.Рикардо Есгайо, 10.Бруно Шадаш  (   21.Рикардо Орта), 35.Никола Вукчевич, 11.Данило, 99.Диего Соуса (   27.Франсерджио  ), 20.Паулиньо
Резерви: 25.Андре Морейра, 36.Бруно Виана, 15.Андре Орта, 26.Фабио Мартинш, 9.Ахмед Хасан

Съдия: Владислав Безбородов (Русия)
Стадион: " Лудогорец Арена "