Лудогорец загуби с 1:4 от украинския първенец Динамо (Киев) в

...

Динамо помете Лудогорец

Лудогорец загуби с 1:4 от украинския отличник Динамо (Киев) в предпоследна контрола на разградчани по време на лагера им в Турция.

Денис Гармаш и Витиньо се разписаха небрежно и двата тима се отдръпнаха при резултат 2:0. През втората част Миколо Шапаренко и Скорун също се разписаха, а почетният гол за " зелените " го означи Кирил Десподов от дузпа.

Главният арбитър на срещата обаче се трансформира в основен воин. Той не пестеше картоните, като още в 16-ата минута даже дори изгони Мануел Шоу след две публични предизвестия в границите на няколко секунди.

Защитникът на Лудогорец фаулира конкурент в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа и му сподели жълт картон. Тъй като Шоу претендираше, че фалът е отвън пеналта, беше изпъден с втори жълт картон. Лудогорец остана с 10 индивида, а на мястото му се появи Алекс Сантана.