Лудогорец U19 спечели с 2:0 двубоя си с Левски (София)

...

Юношите на Лудогорец с две победи над Левски

Лудогорец U19 завоюва с 2:0 дуела си с Левски (София) от XXII кръг на шампионата в Елитната юношеска група до 19 години. Мачът се игра на стадиона в комплекса " Гнездо на орли ". Двете попадения осъществя централният нападател Димитър Митков. С триумфа момчетата на Юри Васев резервираха преднината си от 5 точки на върха във краткотрайното класиране. Няколко часа по-рано групировката на " орлите " при 17 годишните се оправи със същия противник, само че с резултат 2:1, оповестява уеб сайтът на " орлите ".
Лудогорец можеше да открие резултата още в 1-ата минута. Мартин Милков изкочи самичък против вратаря Петър Иванов, само че не му доближи малко акуратност, с цел да прати топката в мрежата. В 8-ата минута покрай попадение бе и Хюсеин Хюсеинов, само че ударът му не попадна в задачата. Двайсет минути по-късно бранител на Левски почисти с глава топката пред голлинията, след прехвърлящ шут на Милков. В 32-ата минута изнемогващата против бързите и повратливи футболисти в зелено защита на столичани спря с фал в наказателното поле акция на Хюсеинов, а в идната минута Димитър Митков извърши тъкмо отсъдената дузпа за 1:0.

През второто полувреме " орлите " продължиха да всяват ужас в отбраната на сините. В 52-ата минута удар на Кристиян Китов бе изчистен със сетни сили в корнер, малко преди да попадне във вратата. В 65-ата минута вратаря Дамян Дамянов избави рисково състояние, при което футболист на Левски излезе самичък против него. Четири минути по-късно влезлият от аварийна пейка Георги Стоянов проби от дясно и пусна топката по трева в наказателното поле, където Димитър Митков от упор я засече в мрежата за 2:0. В 77-ата минута централният нападател на разградчани изстреля същински снаряд от фал, а топката раздруса горната греда. Секунди по-късно Стефан Методиев също удари греда. В 81-ата минута Иван Йорданов засече едно центриране с глава, само че от близо не съумя да откри очертанията на вратата.
Срещу Левски (София) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Кристиян Кънчев, Стефан Методиев, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеинов, Мартин Милков, Димитър Митков (Георги Стоянов, Илкер Будинов, Николай Томов).