Лудогорец U17 загуби от Септември (София) с 3:5 в луд

...

Лудогорец U17 загуби от Септември

Лудогорец U17 загуби от Септември (София) с 3:5 в вманиачен мач, който можеше да приключи с реми и даже с победа на " орлите ". Двубоят от IV кръг на шампионата в елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса " Гнездо на орли ".
Момчетата на Юри Васев направиха мощно първо полувреме. Те поведоха с 1:0 в 7-ата минута, след гол на Хидает Хюсеин. В 13-ата минута гостите изравниха със мощен удар отдалеко. " Орлите " поведоха с 2:1 в 36-ата минута. Петър Георгиев направи прекрасен самостоятелен пробив, а Калоян Симеонов засече на близката греда и прати топката в мрежата.

В първите минути на втората част Септември изравни след дузпа. Между 52-та и 63-та минута гостите използваха ръстовото си предимство по най-хубавия метод. След центрирания от статични положения и разбърквания те съумяха да отбележат 3 гола, с цел да поведат с 2:5. След неподходящия процес, " орлите " притиснаха противника и сътвориха 3 доста чисти положения за гол, само че не им доближиха късмет и централизация, с цел да ги осъществят. Калоян Симеонов оформи крайния резултат в 87-ата минута, откакто стигна първи до една отбила се от гредата топка и я прати в мрежата.

Срещу Септември София Лудогорец 17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Алекс Луканов, Георги Маджаров, Валентин Цветанов, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Димитър Василев, Георги Владимиров, Онур Чолак, Калоян Симеонов (Стилиян Спасов, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Николов, Хакъ Хакиев).