Лудогорец U17 пречупи с 1:0 Ботев (Пловдив) и си върна

...

Лудогорец U17 би Ботев Пд и го свали от върха

Лудогорец U17 пречупи с 1:0 Ботев (Пловдив) и си върна първото място във краткотрайното класиране.

Мачът бе от програмата на XXVIII кръг на шампионата в Елитната юношеска група до 17 години и се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“.

Двата тима, които водят здрава борба за първото място, направиха оспорван мъжки дуел. В него обаче повече причини за триумфа демонстрираха момчетата на Емил Георгиев.

През първото полувреме превъзходството на разградчани докара до две обстановки, при които гредите избавиха „канарчетата“ от попадение. И в двата случая ударите насочи Стивън Вълчев. Първото полувреме приключи без голове.

Второто стартира отлично за „орлите“. Те откриха единствено три минути след подновяването на играта. Иван Нешков даде превъзходен извеждащ пас, а Йоан Киров напредна и със мощен шут в близкия горен ъгъл прати топката в мрежата. Голът остана единствен до края на срещата и Лудогорец се поздрави с извънредно значима победа.

Върнахме си първото място. Поздравявам момчетата за страхотното показване. Те демонстрираха дисциплинираност, мотивация, цялостно разпределяне и спортна експанзия в оптималната степен, разяснява след последния съдийски сигнал старши трненьорът Емил Георгиев..
Източник: novinata.bg