Лудогорец U16 спечели купата на БФС, след оспорван сблъсък на

...

Лудогорец U16 спечели купата на БФС, Кирил Домусчиев поздрави малките орли

Лудогорец U16 завоюва купата на БФС, след оспорван конфликт на финала с тима на Септември. Момчета на Иво Градев победиха достойния си противник с 1:0.

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев поздрави юношите на тима за постигнатия триумф.

„ Браво на дребните "орли "!!! Поредна шампионска купа за "Гнездо на орли "! Браво и на треньорите и управлението на Академията! Най-добрите сте! “, написа Домусчиев във Фейсбук.

В началните минути на дуела Септември бе по-активният отбор на терена. Първата обстановка за гол обаче сътвориха „ орлите” в 8-та минута. Георги Недков изскочи самичък против вратаря Георги Милев, само че си съкрати доста ъгъла и не съумя да осъществя. Постепенно разградчани взеха превес и на собствен ред сложиха противника под напън. В 16-та минута Стефан Статев проби мощно по десния фланг, само че топката бе изчистена в корнер, преди да успее да подаде. В 20-та минута Росен Иванов центрира рисково в наказателното поле, само че Димитър Господинов не съумя да отиграе добре топката от чиста позиция. В 22-та минута, след центриране от ъглов удар, Анастас Пемперски засече с глава, само че топката мина настрана от вратата. В 26-та минута Димитър Господинов изстреля същински снаряд от дъгата на наказателното поле, само че топката профуча на метър от страничния дирек. До края на първото полувреме нямаше други съществени благоприятни условия за гол и двата отбора се отдръпнаха за отмора при нулево тъждество.

В 51-та минута защитата на „ орлите” бе сложена напрегнат, само че бранителите и вратарят Мартин Петков се оправиха и не позволиха противникът да означи. В 56-та минута Петков, а след това и защитник в зелено, стопираха два рискови удара на играчи на Септември В 62-та минута Лудогорец отговори с хубава офанзива, на върха на която се оказа направилият мощен дуел Стефан Статев. Той прати топката в мрежата за 1:0 в интерес на „ орлите”. В последните минути тимът на Септември опита напън към вратата на разградчани, само че изсипаните високи топки в наказателното поле не доведоха до нито едно по-опасно състояние.

ЛУДОГОРЕЦ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:0

1:0 Стефан Статев (62 )

Лудогорец U16: 1. Мартин Петков, 11. Алекс Маринов, 4. Тодор Петров, 5.
Анастас Пемперски, 14. Корай Гьочгелди, 10. Юлиян Манолски (капитан – Озан Ремзи), 9. Георги Недков (Иван Томов), 7. Росен Иванов, 21. Димитър Господинов, 17. Кристиян Костадинов (Николай Георгиев), 19. Стефан Статев;

Септември U16: 1. Георги Милев, 3. Адриан Стойков, 6. Мартин Филипов, 5. Калоян Костов, 2. Божидар Пиралков, 8. Панайот Пасков (капитан), 18. Стоян Стоичков, 13. Мартин Стойчев, 11. Евгений Илиев, 7. Симеон Александров, 15. Илиян Тонев;