Лудогорец U16 II спечели първенството за юноши младша възраст в

...

Лудогорец U16 II първи след драма в Две могили

Лудогорец U16 II завоюва шампионата за юноши младша възраст в зона Русе след същинска драма при гостуването на Две могили от едноименния град.

Двубоят от последния кръг на конкуренцията приключи 2:2, като „орлите“ изравниха минута преди края на постоянното време. Мачът бе като край, защото при победа домакините ставаха първи. При всеки различен резултат триумфът оставаше за разградчани.

Две могили откри още в 1-та минута. Радостта им обаче не продължи дълго, тъй като в 4-та минута Ивайло Стайков изравни. Той осъществя, откакто стигна първи до една отбита от вратаря на противника топка. В 8-та минута Домакините направиха 2:1. Първото полувреме приключи при този резултат.

През второто ремито се резервира чак до предпоследната 79-та минута на постоянното време. Тогава Станимир Николов изпревари вратаря на Две могили и с глава прати топката в мрежата за 2:2. Момчетата в зелено удържаха опита за напън на домакините в даденото продължение и справедливо ликуваха след края на срещата.

Щастливи сме! Мачът бе тежък и под напрежение. Благодаря на момчетата, че бяха дисциплинирани, че играха самоуверено и уверено. Дори грозните подиуми след края на дуела, когато към нас летяха камъни и бутилки, не помрачиха настроението ни, тъй като заслужихме триумфа си, разяснява след последния съдийски сигнал старши треньорът Пламен Петров
Източник: novinata.bg