Лудогорец стартира с убедителна победа с 5:0 срещу Верея в

...

"Лудогорец" тресна "Верея"

" Лудогорец " започва с безапелационна победа с 5:0 против " Верея " в първата си среща от втората фаза на шампионата и към този момент има 69 точки на 1-ото място. С две попадения се отличи румънският нападател Клаудиу Кешеру, който откри резултата от дузпа, а по-късно вкара и третия гол от фаул. Също два гола за спечелилите вкара и полският нападател Якоб Свиерчок, който се появи в последния четвърт час.

Двубоят на " Лудогорец Арена " бе напълно под контрола на домакините, които обаче съумяха чак в края на първото полувреме да материализират своето предимствоимат преимущество и в цифрово изражение.

В десетата минута Клаудиу Кешеру направи голям пропуск. Лукас Саша бе отляво, влезе във вътрешността и откри румънския голаджия, който бе на чиста позиция. 4 минути по-късно въпреки всичко румънецът съумя да вкара топката във вратата, само че заради засада голът не бе зачетен.

23 минути след началото на дуела Вандерсон получи травма, като се наложи да бъде сменен с Джоди Лукоки. В 28-ата минута " Верея " въпреки всичко стигна до голова обстановка. Антон Огнянов излъга Пластун, отвори му се опция да стреля, само че изстрелът му бе избавена от Броун.

В 40-ата минута " Лудогорец " получи правото да бие 11-метров углавен удар. Мисиджан подаде към Кешеру, който бе повален на земята от Веселин Минев в наказателното поле, а основният арбитър сподели бялата точка. Секунди по-късно румънецът откри резултата. 120 секунди по-късно, голмайсторът на " зелените " направи двойно подаване с Мисиджан, а последният навлезе рисково и откри Лукас Саша, който изстреля топката в десния дирек, а влезлият като запаса Лукоки добави за 2:0.

Второто полувреме бе по-мудно, като още веднъж " Лудогорец " контролираше дейностите на терена. В 72-ата минута бе най-красивият миг в срещата. Кешеру стреля от фаул от над 20 метра, а топката срещна напречната греда и влезе зад гол линията.

В 84-ата минута Мисиджан проби от дясната част, подаде към резервата Швиерчок, който бе непогрешим против вратаря Цинцарски.

В даденото от съдията продължение Лукоки центрира от корнер, където полският нападател оформи крайното 5:0 след изстрел с глава.

С триумфа " орлите " усилиха задатъка си пред ЦСКА на 6 точки, като " армейците " са с мач по-малко.
Източник: btvnovinite.bg