Лудогорец стартира поредицата си от зимни контроли с успех срещу

...

Шампионът "Лудогорец" стартира зимните си контроли с победа

" Лудогорец " започва поредицата си от зимни контроли с триумф против румънския " Ботошани ", намиращ се на 5-о място в локалното състезание, с 2:0.

Клаудиу Кешерю откри резултата в 9-ата минута. Второто попадение вкара бранителят Натанаел в 89-ата минута. Той получи топката от Горалски на тъча, по-късно влезе във вътрешността и от границата на наказателното поле прати топката по диагонала в румънската врата.

" Лудогорец " откри резултата още в 9-ата минута, когато се разписа Клаудиу Кешерю. До края на първото полувреме разградчани преобладаваха, въпреки темпото да не беше високо. Марселиньо влезе през центъра на отбраната, вратарят Кобря излезе да го пресрещне и понижи силата на удара му. Но там изскочи Кешерю, който довкара топката в мрежата.

Светослав Ковачев, който до два месеца ще навърши 20 години, имаше също добра опция, само че вратарят избави. След гола Вандерсон можеше да повиши на 2:0, само че пропусна. В 41-ата минута се отвори опция и за Марселиньо, чийто удар се отби в горната греда.

В 59-ата минута Доминик Янков, който влезе като промяна, можеше да се разпише след пас на Лукоки, само че вратарят на " Ботошани " избави. Джонатан Родригес пропусна пък една от чистите обстановки за румънците, които бяха най-много през второто полувреме. Густаво Кампаняро пропусна една от най-хубавите благоприятни условия за втората част за своите, а и Мисиджан пропиля друга алтернатива за гол. За да пристигна последната минута, когато Натанаел вкара красиво от границата на наказателното поле.

Състав на " Лудогорец ": Ренан дос Сантос, Сисиньо, Рафаел Форстър, Игор Пластун, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Марселиньо, Клаудиу Кешерю, Светослав Ковачев, Вандерсон (второ полувреме: Хорхе Броун, Георги Терзиев, Козмин Моци, Джоди Лукоки, Лукаш Саша, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Жоао Пауло, Доминик Янков, Върджил Мисиджан, Натанаел)
Източник: btvnovinite.bg