Лудогорец спечели петата си контролна среща в Турция, след като

...

Лудогорец победи руснаци, Швиерчок блесна с два гола

Лудогорец завоюва петата си контролна среща в Турция, откакто съумя да победи с 3:1 съветския Балтика. Първи попадения с екипа на първенците означи нападателят Якуб Швиерчок, а третият гол бе дело на Жоао Пауло, който се намира в прелестна форма.

Само Лукас Саша стартира титуляр от футболистите, които играха през вчерашния ден против Кайрат (2:3), а от първите минути през днешния ден започнаха трима гении от школата на първенците - Даниел Наумов, Светослав Ковачев и Доминик Янков.

Още в началните минути " орлите " започнаха да постановат своето движение, като в 8-ата минута съдията не отсъди чиста дузпа в интерес на Лудогорец.

Първият гол за " зелените " падна в 25-ата минута, когато след независим пробив на Жоао Пауло, преодолявайки няколко футболиста на противника, той вкара топката под плонжа на Помазан - 1:0.

На почивката Лудогорец направи единствено една смяна, като в игра на мястото на Кешеру се появи Якуб Швиерчок, който се нуждаеше единствено от 15 минути игра, с цел да означи - 2:0.

В 73-ата минута на дуела руснаците върнаха едно попадение посредством Кобялко, който вкара топката от близко.

В последните минути " орлите " понижиха оборотите, само че все пак съумяха да отбележат и трето попадение, а още веднъж на точното място бе Якуб Швиерчок - 3:1.

Съставът на Лудогорец: Даниел Наумов, Натанаел, Георги Терзиев, Козмин Моци, Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Жоао Пауло,  ДоминикЯнков, Светослав Ковачев, Клаудиу Кешерю