Лудогорец си осигури място в плейофите за място в групите

...

Лудогорец отстрани Зрински и продължава в евротурнирите

Лудогорец си обезпечи място в плейофите за място в групите на Лига Европа след тъждество 1:1 в гостуването си на Зрински Мостар от трети квалификационен кръг на Лига Европа. Разградчани завоюваха първата среща вкъщи с 1:0 и отстраниха противника си с общо 2:1.

Клаудиу Кешеру вкара попадението за Лудогорец в 24-ата минута и пропусна още две положения през първото полувреме, а домакините стигнаха до изравняването с гол на Неманя Билбия в спомагателното време на мача, който падна след неточност на вратаря Хорхе Браун.

Лудогорец е единственият български представител в евротурнирите, откакто към този момент отпаднаха тимовете на Левски, Славия и ЦСКА.

Съперник на българския първенец в плейофите ще бъде грузинския Торпедо Кутаиси, който в профил албанския Кукеши с общ резултат 5:4. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg